Karo Chess 2022 – wyniki

3 czerwca 2022
2022_06_12_poszachowy_starter
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

2 czerwca 2022 roku w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej po przerwie spowodowanej pandemią po raz kolejny spotkali się miłośnicy gry w szachy. Do późnych godzin wieczornych 42 zawodników w różnym wieku i z różnych miejscowości walczyło o tytuł najlepszego szachisty XII Turnieju Szachowego Karo Chess 2022 pamięci dr inż. Leszka Gadomskiego.

Organizatorami zawodów były Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa oraz Siedlecki Klub Szachowy „Skoczek”. Tradycyjnie turniej przeprowadzony został w formule szachów błyskawicznych. Rozegranych zostało 9 rund, nad którymi piecze sprawował Sławomir Kurpiewski – sędzia główny. Atmosfera rozgrywek, jak zwykle była gorąca, a ostateczne wyniki okazały się prawdziwą niespodzianką. I miejsce zajął Dawid Dobosiewicz, na II pozycji uplasował się Andrzej Czapla. Zaś III miejsce zajął Marcin Myć. W punktacji szkół ponadpodstawowych zwycięstwo odniósł Jakub Żurawicki, wśród uczniów klas I-III – Tymon Witowski, wśród klas IV-VI – Dawid Dobosiewicz a wśród klas VII-VIII – Aleksandra Żurawicka.

Najlepszym zawodnikom nagrody wręczyli Rektor Collegium Mazovia dr Bożena Piechowicz, Sławomir Kurpiewski – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce, Tomasz Sikorski – Prezes Klubu Szachowego ,,Skoczek” w Siedlcach oraz Jerzy Politowski reprezentujący Stowarzyszenie Miłośników Tenisa Stołowego. Dodatkową nagrodę dla najmłodszych uczestników turnieju tradycyjnie ufundowała pani Maria Gadomska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i prawdziwie sportową postawę podczas turnieju.

Serdecznie dziękujemy sponsorom bez których turniej nie obfitowałby w tak wspaniałe i przydatne nagrody: