Kolejne spotkanie z praktykami

14 kwietnia 2016
2016_04_08_starter_taping1
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Już 23 kwietnia kolejne z cyklu spotkań branżowych z praktykami. Tym razem firma KINESIO POLSKA przygotowała warsztaty dla studentów kierunków fizjoterapia i zdrowie publiczne ze specjalnością odnowa biologiczna.

Na zaproszenie Biura Karier oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu w uczelni gościć będziemy przedstawicieli KINESIO POLSKA  z Lublina. Od wielu lat jej specjaliści zajmują się podnoszeniem kwalifikacji fizjoterapeutów, lekarzy, masażystów oraz innych paramedycznych zawodów. Na rynku funkcjonują jako jedyny przedstawiciel International Association Kinesio Taping w Polsce i ciesząc się doskonałą renomą oraz poszanowaniem ze strony współpracujących partnerów w tym szkół wyższych.
Podczas spotkania instruktorzy metody Kinesio Tapingu, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zawodzie fizjoterapeuty oraz nauczania w niniejszej metodzie zaprezentują jej elementy oraz wprowadzą słuchaczy w świat Tapingu. Studenci będą mieli okazję poznać tajniki „magicznych” plastrów, które wspomagają dochodzeniu do sprawności nie tylko sportowców, ale także pacjentów po urazach kostno-szkieletowych, urazach mięśni, ich przyczepów i więzadeł.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych podnoszeniem kwalifikacji i praktycznych umiejętności do sali L104. Prezentacja rozpocznie się o godz. 12:20.

Uwaga!

Osoby zainteresowane praktycznymi wskazówkami specjalisty prosimy o zabranie luźnego stroju oraz nożyczek.
Na czym polega Kinesio Taping® ?
Metoda Kinesio Taping® polega na nakładaniu taśm na i wokół mięśni w celu wspomagania napięcia mięśniowego. Technika wspomagania polega na symulacji skurczów mięśni w pełnym istniejącym zakresie ruchu dla uzyskania optymalnej aktywności fizycznej. Technika hamowania polega na redukcji napięcia mięśniowego np. w zespołach przeciążeniowych.