Komunikat dotyczący szczepień przeciw COVID–19

4 października 2021
2020_12_30_stater_szczepionka_covid

Szanowni Studenci,
informujemy, że zgodnie z komunikatem nr 12 Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19 oraz wg zaleceń Rady Medycznej, rekomendowane jest przyjęcie dawki przypominającej.

Do środowiska uprawnionych do przyjęcia szczepienia należą studenci uczelni, którzy podczas praktycznych zajęć dydaktycznych mają bezpośredni kontakt z pacjentem. Przypominającą dawkę należy przyjąć z zachowaniem odstępu minimum 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Dedykowaną szczepionką do realizacji szczepienia przypominającego jest szczepionka Comirnaty Pfizer-BioNTech, niezależnie od rodzaju szczepionki (Pfizer/ AstraZeneca/ Moderna/ Johnson&Johnson) zastosowanej uprzednio podczas szczepienia podstawowego I i II dawką.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o. zaprasza naszych Studentów do skorzystania z ww. szczepienia po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem 667 679 955.

Informacje dodatkowe