Kurs specjalistyczny współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

13 czerwca 2022
2022_06_12_starter_poszkoleniowy_leczenie_ran

W dniach 1-6 czerwca 2022r. w Collegium Mazovia odbył się kurs specjalistyczny „Leczenie ran dla położnych”

realizowany w ramach projektu „Program rozwojowy studentów i absolwentów kierunku położnictwo w Collegium Mazovia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 V Osi priorytetowej: Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działania 5.5 Rozwój usług pielęgniarskich.

Był to drugi kurs specjalistyczny zorganizowany w ramach tego projektu. W trakcie poprzedniego uczestnicy zdobywali wiedzę z zakresu „Resuscytacji krążeniowo – oddechowej noworodka”.

W ramach realizacji projektu „Program rozwojowy studentów i absolwentów kierunku położnictwo w Collegium Mazovia” zaplanowano jeszcze kurs specjalistyczny „Szczepienia ochronne” oraz kurs kwalifikacyjny „Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych”.