31 maja 2021
2021_06_01_starter_poknferencyjny

Dnia 25 maja 2021 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych pt. „Rola pielęgniarki i położnej w przeciwdziałaniu chorobom cywilizacyjnym”

Organizatorem konferencji była Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach.

Ponad 30 osób – przedstawiciele naszej uczelni oraz kilku innych takich jak:

• Krzemieńecki Medyczny Koledż Zawodowy im. Arsena Richynsky’ego,
  • Edukacyjno-Naukowy Instytutu Pielęgniarstwa Tarnopolskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego im. Horbaczewskiego, Ukraina
  • Kirowogradzki Zawodowy Koledż Medyczny im. EY Mukhina, Ukraina
  • Kamieński Koledż Medyczny, Ukraina

Słowa powitalne wygłosili:

• Dr Bożena Piechowicz – rektor Collegium Mazovia, Polska
  • Petro Mazur, doktor filozofii w dziedzinie medycyny – dyrektor Krzemieńecki Medyczny Koledż Zawodowy im. Arsena Richynsky’ego, Ukraina
  • dr n. ped. prof. Svitlana Yastremska – dyrektor Edukacyjno Naukowego Instytuty Pielęgniarstwa Tarnopolskiego Państwowego Uniwersytety Medycznego im. Horbaczewskiego, Ukraina
  • Svitlana Bondar, doktor filozofii w dziedzinie ochrony zdrowia – dyrektor Kirowogradzkiego Zawodowego Koledżu Medycznego im. EY Mukhina, Ukraina
  • Tetiana Tymczenko – dyrektor Kamieńskiego Koledżu Medycznego, Gminnej Uczelni Wyższej Rady Regionalnej Dniepropietrowska, Ukraina

Wśród prelegentów swoje wystąpienia mieli studenci Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach:

• Jacek Kościński – student Pielęgniarstwa Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa Filia w Otwocku, Opiekun naukowy dr Dorota Winiarska. Temat: SZYBKA TERAPIA ONKOLOGICZNA
  • Kinga Ziętkowska – studentka Pielęgniarstwa Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa Filia w Otwocku, Opiekun naukowy dr Dorota Winiarska. Temat: PROFILAKTYKA NADCIŚNIENIA TĘTNICZEGO
  • Jolanta Kalicka – studentka studiów magisterskich, kierunek pielęgniarstwo Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, Polska, Opiekun naukowy: mgr piel. Aneta Dmowska – Pycka, Kierownik Katedry Pielęgniarstwa i Położnictwa, Temat: ,,ZADANIA PIELĘGNIARKI W REALIZACJI PROGRAMÓW PROFILAKTYCZNYCH”.
  • Aleksandra Dyoniziak – Kalita, Arleta Witan-Grzegrzółka - studentki studiów licencjackich, kierunek położnictwo Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, Polska, Opiekun naukowy: dr n. med. Ewa Czeczelewska — Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, Temat: ,, SUPERFOODS W DRODZE DO PŁODNOŚCI”.

Organizatorzy konferencji składają wszystkim uczestnikom spotkania podziękowania za udział, przygotowanie interesujących prezentacji i stworzenie bardzo miłej atmosfery podczas całej konferencji. Jeszcze raz dziękujemy za obecność, merytoryczny wkład w wydarzenie i bezcenną wymianę doświadczeń.