Nasza uczelnia współorganizatorem obchodów światowego dnia zdrowia pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”

12 kwietnia 2018
Businessman hand putting money coin stack growing business.

6 kwietnia 2018 r., już po raz kolejny w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach miały miejsce obchody Światowego Dnia Zdrowia, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach przyjęła zaproszenie do współpracy w zakresie organizacji tego wydarzenia. Zgodnie z założeniami WHO celem przedsięwzięcia było:

1. Upowszechnienie informacji o dostępie do usług zdrowotnych.
  2. Przedstawienie form wsparcia zdrowotnego.
  3. Kształtowanie właściwych postaw w stosunku do ochrony, utrzymania i poprawy zdrowia.

Konferencja została objęta honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny nad uroczystością obieli: Radio Eska, Katolickie Radio Podlasie, Portal Podlasie24, Telewizja Wschód oraz Echo Katolickie. Naszą Uczelnię reprezentowała Pani rektor dr Bożena Piechowicz, dr Jolanta Golach, studenci oraz Koło Naukowe Studentów Pielęgniarstwa.

Z ciekawą prelekcją wystąpiła dr Patrycja Soszyńska – Zielińska, adiunkt naszej Uczelni, która przedstawiła problem samoleczenia się przez społeczeństwo. Wygłaszając referat pt. „Leki OTC a suplementy diety” zwróciła uwagę na ogromną skalę tego zjawiska, co stanowi duże zagrożenie zdrowotne.

Natomiast członkowie Koła Naukowego Studentów Pielęgniarstwa przeprowadzili interesujący quiz na temat zdrowia. Uczestnicy konferencji za udzielenie prawidłowej odpowiedzi otrzymali od naszych studentów ciekawe nagrody.

mgr. Aneta Dmowska-Pycka

Galeria: