Odszedł od nas Prof. dr hab.n. med. Jerzy Stelmachów

1 sierpnia 2018
Businessman hand putting money coin stack growing business.

Z głębokim żalem zawiadamiamy,

iż w dniu 30.07.2018 roku w wieku 77 lat zmarł

PROF. DR HAB. N. MED. JERZY STELMACHÓW

Nauczyciel Akademicki Wydziału Nauk o Zdrowiu

Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 sierpnia 2018 r. o godz. 12.00
w Kościele Św. Katarzyny w Warszawie przy ul. Fosa 17

Część Jego Pamięci!

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Segiusz Stelmachów urodził się 30 stycznia 1941 r. w Tomaszowie Mazowieckim. W 1964 roku uzyskał tytuł lekarza w Akademii Medycznej a w 1970 roku specjalisty I stopnia w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Tytuł doktora nauk medycznych  zdobył w 1972 roku, następnie w 1984 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie ginekologii onkologicznej. W 1993 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Wałęsa nadal mu tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Stelmachów był zatrudniony w Collegium Mazovia od 1 października 2015 r. na stanowisku profesora zwyczajnego w Katedrze Pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Stelmachów był:

- wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej,

- kierownikiem Katedry i Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (1988-2011),

- konsultantem krajowym w dziedzinie ginekologii onkologicznej (2008-2013),

- redaktorem naczelnym periodyku Current Gynecologic Oncology,

- autorem  i współautorem ponad 300 publikacji naukowych,

Postanowieniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego z dnia 13 marca 2009 roku za wybitne zasługi w pracy naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej w dziedzinie medycyny został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.