Olimpiada Wiedzy „Badania fizykalne w pielęgniarstwie” – relacja z wydarzenia

23 czerwca 2022
2022_06_23_starter_olimpiada

Za nami I Ogólnopolska Olimpiada wiedzy „Badania fizykalne w pielęgniarstwie”, którą Wydział Nauk o Zdrowiu naszej uczelni zorganizował wspólnie z PZWL Wydawnictwem Lekarskim.

Do siedziby Collegium Mazovia przyjechali studenci z uczelni kształcącej studentów na kierunku pielęgniarstwo studia pierwszego stopnia z całej Polski.

Po rejestracji i otrzymaniu drobnego prezentu powitalnego nasi goście zostali oficjalnie powitani przez Panią Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr n. med. Ewę Czeczelewską. Uroczyste powitanie swoją osobą uświetnił Prezydent Miasta Siedlce Pan Andrzej Sitniki, który ciepłe słowa skierował do przyszłych pielęgniarzy i pielęgniarek z radością witając ich w naszym mieście.

Słowa otuchy i zachęty do rozwoju i dalszej wytrwałej pracy skierował do uczestników Pan dr hab. n. o zdr. Mariusz Wysokiński – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie członek Komitetu Naukowego.

Studentów i ich opiekunów powitała także Rektor dr Bożena Piechowicz podkreślając radość z organizacji takiego wydarzenia na terenie Uczelni. Następnie Pani Rektor wraz z Panią Dziekan i przedstawicielką Wydawnictwa PZWL Panią Anną Świtalską oficjalnie otworzyły I Ogólnopolską Olimpiadę „Badania fizykalne w pielęgniarstwie”.

Nastąpił moment, w którym rozpoczął się drugi – pisemny etap olimpiady. W tym czasie opiekunowie, którzy przyjechali ze swoimi studentami mogli zwiedzić Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych jakie znajduje się w siedzibie uczelni.

Po 90 minutach wszyscy uczestnicy ukończyli pisanie i udali się na zasłużoną przerwę i posiłek.

A komisja zaczęła sprawdzać prace.

Do drugiego etapu dostało się 6 osób:

• Pani Ewelina Jastrzębska z Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej,
  • Pani Dominika Pożarowska z Akademii Nauk Stosowanych z Łomży,
  • Pani Weronika Gieniec z Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie,
  • Pani Joanna Chodakowska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydgiera,
  • Pan Karol Zujewski z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Wydział Pielęgniarstwa i Położnictwa w Toruniu;
  • Pani Aleksandra Szajko z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

DSC_1290

Kilka minut po ogłoszeniu wyników drugiego etapu rozpoczęły zmagania w etapie trzecim olimpiady. Polegał on na odpowiedziach na pytania zadawane przez Komitet Naukowy w składzie:

• Pani Alicja Szewczyk – Prezes Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii;
  • Pan dr hab. n. o zdr. Mariusz Wysokiński – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie;
  • Pani dr n. med. Ewa Czeczelewska Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej;
  • Pani mgr Monika Sybilska – przedstawiciel Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.

Ilość uzyskanych punktów wyliczonych na podstawie protokołów indywidualnych trzeciego etapu pozwoliła wyłonić laureatów Olimpiady.

Zostali nimi:

I miejsce – Karol Zujewski z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, którego opiekunem jest mgr Wiktor Karasiewicz.

II miejsce – Dominika Pożarowska z Akademii Nauk Stosowanych z Łomży, której opiekunką jest Pani dr Ewa Fiega.

III miejsce – Ewelina Jastrzębska z naszej uczelni, którą przygotowała Pani dr n. med. Ewa Czeczelewska.

Nie możemy zapomnieć o głównym sponsorze – Centrum Medyczno-Diagnostycznym Sp. z o.o. któremu składamy serdeczne podziękowania za wsparcie.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, bo tak jak wspomnieli o tym prelegenci wszyscy wygraliście, bo zaangażowaliście się w coś więcej.

DSC_1353

Gorąco gratulujemy laureatom, których ciężka praca doprowadziła do zwycięstwa.

Życzymy wszystkim Państwu dalszych sukcesów i zapraszamy za rok na kolejną edycję olimpiady.