Olimpiada Wiedzy Technicznej – wyniki!

12 marca 2018
2018_03_11_podsumowanie_owt

9 marca w siedzibie naszej Uczelni, odbyło się podsumowanie II etapu XLIV edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody z rąk organizatorów.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, z którą Collegium Mazovia współpracuje od  2008 r. Do II etapu XLIV edycji OWT zakwalifikowanych zostało 50 uczniów z 11 szkół. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej oraz elektryczno-elektronicznej.

W tym roku wśród laureatów, którzy zakwalifikowali się do III etapu znaleźli się:

• Sebastian DomijaÅ„ski z II Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. Å›w. Królowej Jadwigi w Siedlcach
  • Adam Stec z I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. BolesÅ‚awa Prusa w Siedlcach
  • Piotr Skwarek z ZespoÅ‚u Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. StanisÅ‚awa Staszica w Siedlcach.

Dla trzech uczniów z naszego okręgu, którzy zgromadzili największą liczbę punktów i zakwalifikowali się do III etapu, Kanclerz Collegium Mazovia mgr inż. arch. Mariusz Szabłowski ufundował nagrody w postaci indeksu na wybrany kierunek studiów oraz zwolnienia z czesnego:

• I nagroda – zwolnienie z opÅ‚aty czesnego za caÅ‚y okres studiów – wartość nagrody od 11.000 zÅ‚ do 15.000 zÅ‚ w zależnoÅ›ci od wybranego kierunku,
  • II nagroda – zwolnienie z opÅ‚aty czesnego za okres pierwszego roku studiów – wartość nagrody 4.100 zÅ‚,
  • III nagroda – zwolnienie z opÅ‚aty czesnego za okres pierwszego semestru studiów – wartość nagrody 2.200 zÅ‚.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz drobne upominki. Nagrody wręczyli: dr Bożena Piechowicz rektor Collegium Mazovia, Anna Falkowska sekretarz Komitetu Głównego OWT w Warszawie, Anna Sochacka zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, Bogusław Lipiński dyrektor Mostostal Siedlce, Janusz Szerszeń przewodniczący Komitetu OWT.

Laureatom II etapu XLIV edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym.

Fotorelacja: