Olimpiada Wiedzy Technicznej – wyniki!

12 marca 2018
2018_03_11_podsumowanie_owt
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

9 marca w siedzibie naszej Uczelni, odbyło się podsumowanie II etapu XLIV edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody z rąk organizatorów.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, z którą Collegium Mazovia współpracuje od  2008 r. Do II etapu XLIV edycji OWT zakwalifikowanych zostało 50 uczniów z 11 szkół. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej oraz elektryczno-elektronicznej.

W tym roku wśród laureatów, którzy zakwalifikowali się do III etapu znaleźli się:

  • Sebastian Domijański z II Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
  • Adam Stec z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach
  • Piotr Skwarek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Dla trzech uczniów z naszego okręgu, którzy zgromadzili największą liczbę punktów i zakwalifikowali się do III etapu, Kanclerz Collegium Mazovia mgr inż. arch. Mariusz Szabłowski ufundował nagrody w postaci indeksu na wybrany kierunek studiów oraz zwolnienia z czesnego:

  • I nagroda – zwolnienie z opłaty czesnego za cały okres studiów – wartość nagrody od 11.000 zł do 15.000 zł w zależności od wybranego kierunku,
  • II nagroda – zwolnienie z opłaty czesnego za okres pierwszego roku studiów – wartość nagrody 4.100 zł,
  • III nagroda – zwolnienie z opłaty czesnego za okres pierwszego semestru studiów – wartość nagrody 2.200 zł.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz drobne upominki. Nagrody wręczyli: dr Bożena Piechowicz rektor Collegium Mazovia, Anna Falkowska sekretarz Komitetu Głównego OWT w Warszawie, Anna Sochacka zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, Bogusław Lipiński dyrektor Mostostal Siedlce, Janusz Szerszeń przewodniczący Komitetu OWT.

Laureatom II etapu XLIV edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym.

Fotorelacja: