Praktyczne elementy kształcenia = Collegium Mazovia

27 maja 2019
Businessman hand putting money coin stack growing business.

20 maja br grupa studentów kierunku budownictwo wzięła udział w zajęciach studyjnych przewidzianych w programie studiów.

Gospodarzem zajęć była firma PERI Polska lider w dziedzinach związanych z technologią deskowań i rusztowań na rynku krajowym i międzynarodowym. Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej przy obecności mgr inż. Krzysztofa Koziarskiego – Kierownika Zespołu Technologów, gdzie studenci pod opieką mgr inż. Elżbiety Próchenko zapoznali się ze strukturą organizacyjna i ofertą firmy.

Głównym punktem programu zajęć była obserwacja produktów oferowanych przez PERI w specjalnie do tego przygotowanej hali wystawowej. Dźwigary, deskowania ramowe, deskowania słupów, deskowania stropowe, pomosty robocze, systemy deskowań samoczynnego wspinania, rusztowania podporowe, rusztowania fasadowe oraz przestrzenne, podpory stropowe, zastrzały, sklejka, kozły oporowe do deskowań jednostronnych, systemy zakotwień to jedne z wielu wyrobów, które zrobiły ogromne wrażenie na studentach budownictwa.

W kolejnej części podczas prezentacji zostały omówione ,,Techniki deskowań ściennych” oraz ,,Nowoczesne systemy stropowe”. Na koniec podsumowano część szkoleniową oraz wręczono studentom certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu technologicznym.

PERI – firma założona w 1969 spółka, będąca jednym z największych na świecie producentów i dostawców techniki deskowań i rusztowań. Poza siedzibą główną i zakładem produkcyjnym w Weissenhorn koło Ulm w Niemczech, działa na świecie ponad 70 spółek córek i 140 centrów logistycznych. Na świecie firma zatrudnia ok. 8700 pracowników. W roku 2017 koncern PERI osiągnął obrót w wysokości 1.5 miliarda euro.

Strona internetowa pracodawcy

Galeria: