Przewodnik Studenta I roku!

16 września 2022
Przewodnik starter
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Jesteś studentem Collegium Mazovia! Witamy w naszym gronie!

2020_09_28_jestes_napisOto garść niezbędnych informacji przygotowana specjalnie dla Ciebie przez Dział Promocji!

Z nami się nie zgubisz i pewnie postawisz swoje pierwsze kroki w nowej studenckiej rzeczywistości.

Wszystkie informacje, jakich szukasz znajdziesz na www.mazovia.edu.pl Śledząc uważnie naszą stronę internetową będziesz na bieżąco!

2020_09_28_slowo_od_rektoraZapraszamy wszystkich studentów I roku do zapoznania się z LISTEM dr Bożeny Piechowicz – Rektor Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyżej.

2022_09_14_organizacja_roku

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało zalecenia i wskazówki, które są punktem wyjścia do tworzenia wewnętrznych procedur. Bezpieczeństwo naszych studentów i nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia jest dla nas absolutnym priorytetem.

W roku akademickim 2022/2023 zajęcia dydaktyczne dla studentów rozpoczynają się zgodnie z organizacją roku akademickiego. Zgodnie z zaleceniami MEiN Uczelnia wprowadziła mieszany model kształcenia. Co to oznacza w praktyce dla studentów?

  • Zajęcia teoretyczne (wykłady, lektoraty, seminaria) będą prowadzone w formie hybrydowej (stacjonarnie lub on-line).
  • Zajęcia o charakterze praktycznym (ćwiczenia audytoryjne, symulacyjne, laboratoryjne i warsztaty projektowe) będą odbywały się w formie stacjonarnej w Uczelni.
  • Zajęcia praktyczne na Wydziale Nauk o Zdrowiu będą realizowane stacjonarnie w podmiotach leczniczych i w Uczelni.
  • Praktyki zawodowe studenci będą realizować we własnym zakresie w wybranych podmiotach w ustalonym przez siebie czasie, dopasowanym do swojego kalendarza zajęć.
  • Zajęcia dydaktyczne w trybie zdalnym prowadzone będą w formie synchronicznej (w czasie rzeczywistym) z wykorzystaniem aplikacji MS Teams. Na stronie Uczelni została umieszczona Instrukcja do zajęć on-line dla studentów.

2020_09_28_rozklady_zajec

Wszystkie rozkłady zajęć dla każdego kierunku studiów zamieszczane są na naszej stronie internetowej w zakładce Studenci – Rozkłady zajęć. Są na bieżąco aktualizowane przed każdym zjazdem. Zachęcamy do regularnego sprawdzania rozkładów zajęć.

W zakładce Rozkłady zajęć umieszczane są również informacje dotyczące realizacji zajęć online w aplikacji Microsoft Teams. Znajdziesz tam stały link do logowania się na zajęcia online oraz szczegółową instrukcję, w jaki sposób wziąć w nich udział.

Studenci, którzy pierwszy raz korzystają z Microsoft Teams mogą korzystać z przygotowanego wsparcia technicznego:
Dział Informatyki – nr tel. +48 25 633 30 32 w. 73, informatycy@mazovia.edu.pl

2020_09_28_wydzialy_i_dziekaniW strukturze organizacyjnej Uczelni funkcjonują 3 wydziały, które prowadzą kształcenie na kierunkach studiów, które wybraliście. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o Wydziale Nauk Stosowanych, Wydziale Nauk o Zdrowiu oraz Wydziale Nauk Technicznych na naszej stronie internetowej. Będzie to doskonała możliwość poznać nie tylko Dziekana Wydziału, ale również nazwiska wykładowców, z którymi będziecie mieć zajęcia.

2020_09_28_dziekanatNajważniejszym miejscem, z którym będziesz miał dość częsty kontakt to Dział Spraw Studenckich, inaczej Dziekanat.  To miejsce, gdzie uzyskasz większość informacji dotyczących spraw związanych ze studiowaniem i złożysz odpowiednie wnioski i podania. Dziekanat jest dla Ciebie otwarty od wtorku do niedzieli w godzinach 8.00 – 16.00 (w poniedziałki Dziekanat jest nieczynny).

Na Uczelni funkcjonuje również Wirtualny Dziekanat, w którym każdy student może prześledzić historię studiów, oceny uzyskane w trakcie studiów, dokonane wpłaty i bieżące zobowiązania wobec Uczelni. Wirtualny Dziekanat jest dostępny na www.mazovia.edu.pl pod hasłem e-uczelnia. Każdy student otrzymuje indywidualne konto w ramach Wirtualnego Dziekanatu. Może zapisać się na zajęcia dodatkowe, seminarium, zobaczyć ocenę z zaliczenia semestru, swoją średnią ocen czy ogłoszenia od wykładowców i z działów administracyjnych.

Studenci mogą korzystać z uczelnianej poczty elektronicznej oraz związanej z tym systemem przestrzeni dyskowej na umieszczanie plików dydaktycznych i danych stron www. Dostęp do zasobów wymaga zalogowania do Microsoft 365.

2020_09_28_platnosciZasady odpłatności za studia określają instrukcje finansowe wprowadzane przez Kanclerza Collegium Mazovia. Obowiązują tych studentów, którzy zapisali się na studia w danym roku akademickim. Bieżące informacje o płatnościach dostępne są w Wirtualnym Dziekanacie.  Wszelkie sprawy dotyczące płatności należy kierować do Kanclerza Collegium Mazovia z wykorzystaniem wzoru podania.

2020_09_28_stypendiaW bogatym systemie stypendialnym Collegium Mazovia znajdziesz stypendium socjalne, specjalne, stypendium rektora dla najlepszych studentów oraz zapomogi. Jeśli aplikujesz o przyznanie stypendium, pamiętaj o złożeniu wniosku. Kompletne wnioski o przyznanie stypendium student składa w Dziale Spraw Studenckich (Dziekanacie).

Wszystkie aktualne informacje, regulaminy oraz wnioski i niezbędne oświadczenia znajdują się na stronie www.mazovia.edu.pl w zakładce Studenci – Dziekanat – Stypendia.

Zobacz także nasze uczelniane zniżki, ulgi i pakiety

2020_09_28_bibliotekaBiblioteka oferuje dostęp do ponad 26 tys. egzemplarzy książek, spośród których znaczną część można wypożyczyć do domu. Oferuje także dostęp do wielu tytułów czasopism oraz tematycznych baz danych.

Zapraszamy na poziom A2! Wszystkie aktualne ogłoszenia oraz informacje dotyczące funkcjonowania biblioteki znajdziesz pod tym linkiem http://www.mazovia.edu.pl/mazovia/biblioteka/

2020_09_28_akademikJeśli potrzebujesz pokoju do wynajęcia Collegium Mazovia posiada własny Dom Akademicki (o pow. ok. 600 m²), z którego korzystają zarówno studenci, jak również kadra naukowo-dydaktyczna dojeżdżająca spoza Siedlec. Akademik mieści się przy ul. B. Prusa 26, w pobliżu malowniczego parku miejskiego. Złóż wniosek do Dziekanatu.

2020_09_28_wazne_przepisyAby dowiedzieć się czy przysługuje Ci pomoc finansowa, w jaki sposób ubiegać się o indywidualną organizację studiów czy zaliczenie warunkowe koniecznie przeczytaj Regulamin Studiów. Wszystkie ważne dla Ciebie informacje i akty prawne znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce Studenci – Regulacje prawne.

Dobra praktyka to zapoznać się z tymi dokumentami wcześniej, już na początku roku akademickiego. W ten sposób unikniesz niepotrzebnego stresu, kiedy zabraknie Ci jednego dnia na złożenie wniosku lub jednego punktu do stypendium. W zakładce Studenci-Dziekanat-Podania i druki znajdziesz także niezbędne wzory dokumentów do wydrukowania.

2020_09_28_slowniczek_akademickiStudia wyższe to także nowe nazwy, słowa i zwroty. Nie zostawiamy Cię z tym samego! Zajrzyj do Słowniczka Akademickiego Collegium Mazovia. Mamy dla Ciebie przygotowany również Komiks akademicki. Zapraszamy.

2020_09_28_po_wykladachO tym, że życie studenckie to nie tylko stosy podręczników, wykłady i egzaminy, wiedzą chyba wszyscy. Prawdziwy żak rozwoju intelektualnego szuka również poza murami uczelni. Dlatego zaczynając studia warto poznać środowisko studiowania. W tym celu proponujemy opuścić akademiki, stancje, domowe pielesze. Przyszedł czas, aby poznać nowych ludzi, doświadczyć nieznanych dotąd emocji. Przedstawiamy „siedleckie miejscówki”, które warto odwiedzić.
2020_09_28_erasmys plus
Chcesz zdobyć międzynarodowe doświadczenie w zagranicznej uczelni/instytucji i pochwalić się nim w CV? Zgłoś się do Koordynatora Erasmus+, weź udział w rekrutacji i ruszaj w drogę! Rekrutacja na wyjazdy na praktyki ma charakter ciągły do wyczerpania limitów miejsc!

Więcej informacji u Koordynatora Erasmus+ Collegium Mazovia.

Anna Cielemęcka – nr tel. +48 25 633 30 32 w. 88, kom.: 512 326 512; , acielemecka@mazovia.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do grupy Erasmus+ w Collegium Mazovia na Facebook’u, gdzie będą publikowane ogłoszenia i informacje dotyczące programu Erasmus+ na naszej Uczelni.

2020_09_28_nowy_wzor_dyplomowNowy rok akademicki rozpoczynamy wprowadzeniem indywidualnego, zadedykowanego tylko i wyłącznie Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej, wzoru dyplomu ukończenia studiów wyższych! Chcesz zobaczyć jak będzie wyglądał Twój przyszły dyplom ukończenia wymarzonych studiów? Zapraszamy – zajrzyj na BIP Collegium Mazovia.

2020_10_01_poznaj_nas

 2021_06_14_grafika_poznaj_nas_cm

2021_06_14_grafika_poznaj_nas_csm

Zajęcia na kierunku budownictwo :)

 

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie!