Rekrutacja do programu ABSOLWENT dla osób niepełnosprawnych

31 sierpnia 2020
2020_08_31_absolwent_program_stater

Fundacja Znajdź Pomoc prowadzi rekrutacjÄ™ do projektu pt. „Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciÄ…”.

Szanowni Państwo,

miÅ‚o nam poinformować, że Fundacja Znajdź Pomoc prowadzi rekrutacjÄ™ do projektu pt. „Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciÄ…” w ramach programu „Absolwent” współfinansowanego ze Å›rodków PaÅ„stwowego Funduszu Rehabilitacji Osób NiepeÅ‚nosprawnych. Projekt rozpoczyna cykl spotkaÅ„ z psychologiem i doradcÄ… zawodowym, którzy wyznaczÄ… dalszÄ… Å›cieżkÄ™ udziaÅ‚u w projekcie w zależnoÅ›ci od Twoich predyspozycji: zdobycie uprawnieÅ„ zawodowych, ukoÅ„czenie kursów i szkoleÅ„ specjalizacyjnych lub odbycie trzymiesiÄ™cznego stażu zawodowego. Przewidziane sÄ… również warsztaty przygotowujÄ…ce do wejÅ›cia na rynek pracy, wsparcie poÅ›rednika pracy i coacha.

Kto może wziąć udział w projekcie? Osoby spełniające łączeni poniższe warunki:

• student ostatniego roku studiów lub absolwenci, osoby realizujÄ…ce naukÄ™ w szkole wyższej na ostatnim roku lub posiadajÄ…ce tytuÅ‚ zawodowy/stopieÅ„ naukowy wydany nie wczeÅ›niej niż 60 miesiÄ™cy przed dniem przystÄ…pienia do projektu;
  • osoby z orzeczeniem niepeÅ‚nosprawnoÅ›ci;
  • osoby zamieszkaÅ‚e na terenie woj. mazowieckiego, Å›lÄ…skiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego;
  • osoby pozostajÄ…ce bez zatrudnienia (należy rozumieć przez to osobÄ™ bezrobotnÄ… lub poszukujÄ…cÄ… pracy, która nie wykonuje żadnej pracy zarobkowej, zarejestrowanÄ… lub niezarejestrowanÄ… w UrzÄ™dzie Pracy);
  • nie biorÄ…ce udziaÅ‚u w innych projektach finansowanych ze Å›rodków PEFRON.

Co Fundacja oferuje w zamian?

• Wsparcie psychologa (3 godz.) i doradcy zawodowego (5 godz.) w zakresie aktywizacji zawodowej;
  • Wsparcie poÅ›rednika pracy (30 godz.) i coacha (10 godz.);
  • Sfinansowanie kursu/szkolenia zawodowego (max 120 godz.);
  • TrzymiesiÄ™czne staże zawodowe wraz ze stypendium stażowym.

Jakie dokumenty musisz złożyć?

• WypeÅ‚nione dokumenty rekrutacyjne;
  • Orzeczenie o niepeÅ‚nosprawnoÅ›ci;
  • Dyplom ukoÅ„czenia studiów wyższych lub zaÅ›wiadczenie ze szkoÅ‚y wyższej o realizowaniu nauki na ostatnim roku.

Rekrutacja trwa do końca października!

Więcej informacji na: https://znajdzpomoc.pl/inne-projekty/absolwent/

Grafika do ogloszenia_posta