Relacja z uroczystości wręczenia dyplomów

3 listopada 2022
2022_11_03_stater_dyplomy_pielegniarstwo1

Kolejna grupa absolwentów opuściła mury Akademii Nauk Stosowanych Mazovia. Uroczystości rozdania dyplomów towarzyszyła radość i satysfakcja

26 października 2022 r. w siedzibie Akademii odbyła się uroczystość rozdania dyplomów na kierunku pielęgniarstwo.

Uroczystości przewodniczyli: dr Andrzej Pietrych – Prorektor Akademii Nauk Stosowanych Mazovia oraz dr n. med. Ewa Czeczelewska – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Centralnym punktem uroczystości było wręczenie absolwentom studiów licencjackich upragnionych dyplomów przez Dziekan Wydziału, po czym każdej z osób mgr Anna Bednarczyk – Kierownik Centrum Symulacji Medycznej oraz mgr Edyta Mączarska – Kierownika Praktyk Zawodowych uroczyście nałożyły czepek pielęgniarski.

Następnie w obecności władz wydziału oraz wszystkich zgromadzonych osób absolwenci złożyli uroczyste przyrzeczenie, które poprowadziła dr n. med. Ewa Czeczelewska – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Podczas uroczystości dr Andrzej Pietrych – Prorektor Akademii Nauk Stosowanych Mazovia przekazał absolwentom wyznaczonym przez Panią Rektor dr Bożenę Piechowicz dyplomy uznania za szczególne zaangażowanie się w działalność na rzecz uczelni.

Wyróżnione absolwentki to:

Agnieszka Trojanowska oraz Agnieszka DÄ…browska.

Absolwenci usłyszeli wiele ciepłych słów od obecnych gości. Głos zabrała także Hanna Sposób – Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Siedlcach.

Dyplomantom gratulowano edukacyjnego sukcesu, ale również życzono wytrwałości, siły i szczególnej wrażliwości w wykonywaniu trudnego i odpowiedzialnego zawodu pielęgniarki i pielęgniarza.

Zgodnie z tradycjÄ… uroczystoÅ›ci akademickich w programie nie mogÅ‚o zabraknąć wykÅ‚adu okolicznoÅ›ciowego. O odpowiedzialnoÅ›ci zawodowej pielÄ™gniarek i poÅ‚ożnych mówiÅ‚a Pani Katarzyna Marek – ZastÄ™pca Rzecznika OdpowiedzialnoÅ›ci Zawodowej przy OkrÄ™gowej Izbie PielÄ™gniarek i PoÅ‚ożnych w Siedlcach.

Jeszcze raz gratulujemy naszym absolwentom i życzymy szerokich możliwości w dalszej karierze zawodowej.

Galeria: