Relacja z XVI Siedleckich Targów Edukacyjnych

12 kwietnia 2024
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

11 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach odbyły się XVI Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadpodstawowych „Ku przyszłości zawodowej”.

Wydarzenie służyło informowaniu i promowaniu szkolnictwa ponadpodstawowego i wyższego tuż przed podejmowaniem decyzji edukacyjnych przez młodzież i rodziców.

W imprezie wzięły udział szkoły ponadpodstawowe, głównie z Siedlec, uczelnie wyższe z terenu kraju, szkoły policealne, instytucje związane z rynkiem pracy oraz przedstawiciele służb mundurowych.

W jednym miejscu młodzież mogła porozmawiać z doradcami zawodowymi i psychologami na temat wyboru kształcenia i drogi zawodowej, mogła zapoznać się z szeroką ofertą szkół na poziomie ponadpodstawowym i wyższym.

Wśród stoisk informacyjno-promocyjnych swój punkt miała także Akademia Nauk Stosowanych Mazovia. Pracownicy Uczelni odpowiadali na pytania dotyczące planowania dalszego kształcenia i kariery zawodowej z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji uczniów oraz rozdawali ulotki informacyjne z aktualną ofertą edukacyjną.

Nasi studenci Pielęgniarstwa również włączyli się w działania promocyjne, dzięki nim zainteresowane osoby mogły poddać się pomiarom ciśnienia tętniczego krwi, saturacji tlenu oraz poziomu glukozy we krwi.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Siedlce oraz Starosta Siedlecki.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia relacji.