Stypendium rektora

Warunki uzyskania

Stypendium rektora może otrzymać student, który uzyskał wyróżniające wyniki w nauce lub posiada osiągnięcia naukowe, artystyczne lub osiągniecia sportowe we współzawodnictwie co najmniej na poziomie krajowym.

Średnią ocen lub osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe we współzawodnictwie co najmniej na poziomie krajowym przelicza się na punkty. W ramach każdej z kategorii, student może uzyskać maksymalnie 5 punktów, niezależnie od liczby uzyskanych osiągnięć.

Student może otrzymać stypendium rektora nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów z wyjątkiem studentów pierwszego roku studiów drugiego stopnia rozpoczętych w ciągu roku od ukończenia studiów pierwszego stopnia na podstawie wyróżniających wyników w nauce lub osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych we współzawodnictwie co najmniej na poziomie krajowym uzyskanych na ostatnim roku studiów pierwszego stopnia.

UWAGA!

O przyznanie stypendium rektora może ubiegać się student przyjęty na pierwszy rok studiów w roku złożenia egzaminu maturalnego, który jest:

• laureatem olimpiady miÄ™dzynarodowej albo laureatem lub finalistÄ… olimpiady stopnia centralnego w trakcie nauki w szkole ponadpodstawowej, o których mowa w przepisach o systemie oÅ›wiaty;
  • medalistÄ… co najmniej współzawodnictwa sportowego o tytuÅ‚ Mistrza Polski w danym sporcie w trakcie nauki w szkole ponadpodstawowej, o którym mowa w przepisach o sporcie.

Stypendium rektora przyznawane jest na wniosek studenta.

Stypendium rektora otrzymuje łącznie nie więcej niż 10% studentów każdego kierunku studiów.

Szczegółowe zasady przyznawania stypendium rektora określa Regulamin świadczeń dla studentów Akademii Nauk Stosowanych Mazovia.

Stawka stypendium

Wysokość stypendium uzależniona jest od uzyskanych wyróżniających wyników w nauce lub osiągnięć naukowych, artystycznych, sportowych we współzawodnictwie co najmniej na poziomie krajowym oraz przekazanych na ten cel dotacji z MENiS w danym roku akademickim i wypłacana po jej otrzymaniu przez Uczelnię.

Druki do pobrania:

• Wniosek o przyznanie stypendium Rektora dla najlepszych studentów – zaÅ‚Ä…cznik nr 9
  • OsiÄ…gniÄ™cia naukowe w ostatnim roku studiów – zaÅ‚Ä…cznik nr 9a
  • OsiÄ…gniÄ™cia artystyczne w ostatnim roku studiów – zaÅ‚Ä…cznik nr 9b
  • OsiÄ…gniÄ™cia sportowe we współzawodnictwie miÄ™dzynarodowym lub krajowym w ostatnim roku studiów – zaÅ‚Ä…cznik nr 9c
  • OsiÄ…gniÄ™cia olimpiad miÄ™dzynarodowych i olimpiad przedmiotowych studentów przyjÄ™tych na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia w roku zÅ‚ożenia egzaminu maturalnego – zaÅ‚Ä…cznik nr 9d
  • OÅ›wiadczenia studenta do wszystkich rodzajów pomocy materialnej – zaÅ‚Ä…cznik nr 10