Świąteczna paczka od studentów

2 grudnia 2015
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Informujemy, że ruszył świąteczny projekt studentów kierunku finanse i rachunkowość. Akcja ma na celu zbiórkę środków czystości na potrzeby Domu po Kasztanami Domu Dziecka w Siedlcach.

Sama akcja zakiełkowała podczas innowacyjnych zajęć zatytułowanych „Projektowanie przedsięwzięć” będących elementem nowego programu studiów w roku akademickim 2015/2016. Opiekunem studentów i prowadzącym jest mgr Urszula Paczuska, nauczyciel akademicki oraz koordynatorka zakończonego w październiku projektu „Model kształcenia przez całe życie w oparciu o trwałą relację z uczelnią: „ideAGORA – Absolwenci kapitałem społecznym uczelni”.
Po rozmowach z przedstawicielami „Domu po Kasztanami” ukierunkowaliśmy naszą akcję na zbiórkę środków czystości i słodyczy. To przede wszystkim tych produktów potrzebują dzieci. Mogą to być: różnego rodzaju płyny i proszki czyszczące, ręczniki i papiery toaletowe, mydła, czy pasty do zębów – dodaje w rozmowie Anna Zagrodzka studentka, która poinformowała nas o inicjatywie.
Równolegle zbieramy słodycze. Przecież 24 grudnia Bożonarodzeniowa Choinka – dodaje.
Serdecznie zachęcamy wszystkich studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych
i administracyjnych do wzięcia udziału w akcji koordynowanej przez studentów. Specjalnie przygotowany i oznaczony karton znajduje się przy szatni w budynku głównym uczelni. Zbiórka zakończy się 12 grudnia br. Następnie studenci dostarczą zebrane produkty bezpośrednio do Domu pod Kasztanami.