Szkolenia dla personelu pielęgniarsko-opiekuńczego

4 sierpnia 2022
starter szkolenie opieka w domu
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Fundacja TZMO Razem Zmieniamy Świat pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych kontynuuje organizację certyfikowanych, bezpłatnych szkoleń dla personelu pielęgniarskiego-opiekuńczego pracującego w domu pacjenta. 

Wypalenie zawodowe w opiece.

Tematyka szkolenia będzie obejmowała zagadnienia związane z wypaleniem zawodowym – różnicując je od innych zaburzeń zdrowia, pokazując dynamiczne koło rozwoju wypalenia i wskazując miejsca na owym kole, gdzie każdy z nas może zawrócić ku zdrowieniu.

Krótko mówiąc – definicja, objawy, różnicowanie wypalenia zawodowego oraz środki zaradcze.

m_rozyckaMarta Różycka – Psycholog, psychoterapeuta, szkoleniowiec.

Ma za sobą 20 lat służby w Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa śląskiego w charakterze psychologa, psychoterapeuty i interwenta kryzysowego. Brała udział w wielu akcjach, gdzie niosła pomoc strażakom w kryzysie, pomoc psychoterapeutyczną w zaburzeniach potraumatycznych. Dużą częścią jej pracy była psychoedukacja, merytoryczne przygotowanie do radzenia sobie w trudnych sytuacjach strażaków podziału bojowego oraz kadry zarządzającej. Przez 10 lat współpracowała ze stowarzyszeniem PoMoc w Katowicach zajmującym się osobami po doświadczeniu handlem ludźmi czy przemocą innego typu. W praktyce prywatnej zajmuje się psychoterapią zaburzeń nastroju, zaburzeń osobowości, zaburzeń związanych z doświadczeniem traumy, pomaga osobom doświadczającym kryzysu. Prowadząc szkolenia dla różnych grup zawsze zwraca uwagę na zasoby jakimi osoby dysponują, łącząc wiedzę merytoryczną z warsztatową, wiedzę z interwencji kryzysowych z wiedzą z obszaru psychoterapii. Głęboko wierzy w to, że kryzys może stać się ścieżką prowadzącą do rozwoju.

  Termin – 18.08.2022 godz. 18:00     2021_01_22_zapisz_sie_bbialy_strz

 


 

Wyzwania w codziennej opiece – higiena, pielęgnacja, trudne zachowania.

Opieka często wymaga od nas nauczenia się nowych rzeczy, nabycia nowych umiejętności. Z czasem nabywamy doświadczenia i praktyki i wiele z codziennych czynności staje się dla nas rutynowych. Mimo tej rutyny, wiele sytuacji potrafi nas zaskoczyć. To szkolenie będzie mówić o tym jak radzić sobie z trudnościami – w jaki sposób postępować i jak przekonywać.

  • Trudności w codziennej pielęgnacji – jak radzić sobie z niechęcią do czynności higienicznych.
  • Przekonywanie podopiecznego do noszenia wyrobów chłonnych.
  • W jaki sposób zachęcać do jedzenia i picia?
  • W jaki sposób radzić sobie z niechęcią, uporem i zachowaniami agresywnymi?
  • Budowanie samodzielności i poczucia własnej skuteczności u podopiecznych
iwona_przybylo

Iwona Przybyło – magister pielęgniarstwa, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener. W swojej pracy kieruje się pasją do ludzi starszych, szacunkiem dla ich różnorodności i wszystkiego tego, co przeżyli. Jest pasjonatką bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w pracy z pacjentami, gdzie towarzyszyła im pracując na różnych oddziałach szpitalnych. Od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Pasjonatka kawy i kawiarni oraz wszystkiego co jest z nimi związane.

 

 

 

 

 

leszek_gugaLeszek Guga - ukończył psychologię organizacji na Uniwersytecie Łódzkim oraz szkołę trenerów zarządzania MATRiK. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą farmaceutyczną i sektorem zdrowia. Specjalizuje się w tematyce opieki długoterminowej, stresu, poczucia kontroli i własnej skuteczności. Wierzy że dobra praktyka bierze się ze zrozumienia teorii, a dobra teoria da się zastosować w praktyce. Prywatnie fascynat gier i ich wykorzystania w edukacji.

 

 

 

Termin – 29.09.2022 godz. 18:00  2021_01_22_zapisz_sie_bbialy_strz