Uroczystość wręczenia dyplomów na kierunku pielęgniarstwo

4 października 2016
2016_10_03_stater_pielegniarki_www

1 października kolejna grupa absolwentów studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo odebrała swoje dyplomy. Po raz pierwszy swoją graduację świętowali absolwenci studiów stacjonarnych I stopnia na tym kierunku.

Uroczystość rozpoczęła dr Bożena Piechowicz – Rektor Collegium Mazovia, od powitania zaproszonych gości, władz wydziału, nauczycieli akademickich, pracowników uczelni oraz tegorocznych absolwentów i ich rodzin. Po powitaniu głos zabrał prof. dr hab. n. med. Mieczysław Szostek – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, który składając gratulacje absolwentom, podkreślił rangę zawodu pielęgniarki i pielęgniarza. Zachęcał także absolwentów do kontynuowania dalszej nauki i rozwoju zawodowego oraz życzył sukcesów w pracy zawodowej.

Centralnym punktem uroczystości było wręczenie absolwentom studiów licencjackich upragnionych dyplomów przez Dziekana, po czym każdej z osób dr n. med. Jolanta Golach – Kierownik Katedry Pielęgniarstwa uroczyście nałożyła czepek pielęgniarski. Z rąk Przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Siedlcach – Hanny Sposób absolwenci otrzymali pamiątkowe emblematy pielęgniarskie. Następnie w obecności władz wydziału oraz wszystkich zgromadzonych osób absolwenci złożyli uroczyste przyrzeczenie, które poprowadziła dr n. med. Ewa Czeczelewska – Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów magisterskich absolwentom studiów II stopnia, po czym uroczyście został odśpiewamy hymn pielęgniarski.

Absolwenci usłyszeli wiele ciepłych słów od zaprzyjaźnionych z Uczelnią gości. Przemawiał między innymi Wojciech Kudelski – Prezydent Miasta Siedlce oraz Hanna Sposób – Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Siedlcach. Dyplomantom gratulowano edukacyjnego sukcesu, ale również życzono wytrwałości, siły i szczególnej wrażliwości w wykonywaniu trudnego i odpowiedzialnego zawodu pielęgniarki i pielęgniarza. Wybranym absolwentom wręczono listy gratulacyjne gwarantujące zatrudnienie w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach.

Zgodnie z tradycją uroczystości akademickich w programie nie mogło zabraknąć wykładu okolicznościowego. O „Symbolice w zawodzie pielęgniarki „ mówiła dr n. med. Grażyna Rogala-Pawelczyk – Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych VI kadencji

Jeszcze raz gratulujemy naszym absolwentom i życzymy szerokich możliwości w dalszej karierze zawodowej.

Galeria: