Wspomnienia… one zostają na zawsze…

1 listopada 2016
2016_10_27_1_listopada_2

W jesienną nostalgię doskonale wpisuje się jedno z ważniejszych świąt w roku – Święto Zmarłych. Czas, który bardzo często jest jedyną okazją do przemyśleń i refleksji nad własnym życiem… niestety w oparciu o zakończone już życie innych, znanych nam osób.

Biorąc pod uwagę fakt, iż „człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim” chcielibyśmy przywołać do wspomnień sylwetkę osoby, która odeszła od nas w 2016 roku i która wyraźnie zaznaczyła się w historii naszej Uczelni.

4 września 2016 roku pożegnaliśmy  dr n. med. Jolantę Kwiatek. Osobę wyjątkową, oddaną pracy zawodowej, życzliwą ludziom. Była wieloletnim pracownikiem Collegium Mazovia oraz wykładowcą Pracowni Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W przeszłości wieloletnia pielęgniarka oddziałowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie w Klinice Chorób Wewnętrznych Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej.

Dzień Wszystkich Świętych to dla Polaków również dzień pamięci narodowej. Okazja do refleksji nad przemijającą historią i potrzebą zachowania jej dla potomnych. Kultywując pamięć zmarłych osób zasłużonych dla Polski, zapalamy znicze w cmentarnych kwaterach wojskowych, na grobach powstańców, na bezimiennych mogiłach żołnierskich, w miejscach straceń, a także przy tablicach pamiątkowych poświęconych pamięci poległych w czasie wojen. Mają to być ziemskie symbole nieprzemijającej pamięci i wiary w to, że nie wszystko umiera.