Wzmacniamy praktyczne elementy kształcenia

29 stycznia 2016
2016_01_29_starter
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Collegium Mazovia stawia na praktykę! Od początku roku akademickiego w programach studiów pojawiła się nowa forma prowadzenia zajęć tzw. wyjazdy studyjne. Pierwsze z nich odbyły w siedleckim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Zajęcia realizowane są w ramach porozumienia o współpracy, które uczelnia podpisała przed rozpoczęciem roku akademickiego. O szczegółach kooperacji pisaliśmy na stronie internetowej w jednym z wcześniejszych artykułów.

To innowacja mająca na celu wzmocnienie praktycznych elementów kształcenia w programach studiów nastawiona na zdobycie przez studentów konkretnych umiejętności. To możliwość poznania organizacji, instytucji, czy w tym przypadku urzędu od środka – informuje mgr Monika Żelazowska, kierownik Działu Dydaktyki. – Pierwsi z nowej formy kształcenia skorzystali studenci kierunku ekonomia, którzy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez kierownictwo i pracowników poszczególnych działów w ZUS w Siedlcach – dodaje.

Wyjazdy studyjne to praktyczne zajęcia w siedzibie pracodawcy prowadzone w małych grupach. Mają na celu zapoznanie studentów:

  • ze strukturą organizacyjną jednostki, specyfiką i rodzajem prowadzonej działalności,
  • zadaniami poszczególnych komórek organizacyjnych,
  • zasadami organizacji pracy, przenikaniem się relacji i kompetencji pracowniczych,
  • ścieżkami postępowania w kwestii obsługi klientów.

Niebawem kolejna relacja z zajęć studyjnych naszych studentów.

Zobacz także:
Prezentacja „Collegium Mazovia w ZUS”
Galeria: