XV Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadpodstawowych

25 marca 2023
Businessman hand putting money coin stack growing business.

Takich tłumów, jak na tegorocznej edycji targów poświęconych informowaniu i promowaniu szkolnictwa ponadpodstawowego i wyższego, na tej imprezie jeszcze nie widziano. Sukces frekwencyjny imprezy to głównie kwestia świetnej organizacji przedsięwzięcia jak i doskonałego doboru terminu, tuż przed podejmowaniem decyzji edukacyjnych przez młodzież i rodziców.

W imprezie wzięły udział szkoły ponadpodstawowe, głównie z Siedlec, uczelnie wyższe z terenu kraju, szkoły policealne, instytucje związane z rynkiem pracy oraz przedstawiciele służb mundurowych. Podczas uroczystego otwarcia Targów organizatorzy wręczyli podziękowania za udział w kolejnych edycjach przedsięwzięcia, w tym także dla Akademii Nauk Stosowanych Mazovia w Siedlcach.

W jednym miejscu młodzież mogła porozmawiać z doradcami zawodowymi i psychologami na temat wyboru kształcenia i drogi zawodowej, mogła zapoznać się z szeroką ofertą szkół na poziomie ponadpodstawowym i wyższym.

Wśród 51 stoisk informacyjno-promocyjnych swój punkt miała także nasza Akademia. Pracownicy uczelni odpowiadali na pytania dotyczące planowania dalszego kształcenia i kariery zawodowej z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji uczniów oraz rozdawali broszury i ulotki informacyjne z aktualną ofertą edukacyjną.

Targi Edukacyjne odbyły się 23 marca b.r. w siedleckiej „Samochodówce”, czyli w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach już po raz piętnasty. Ich organizatorem były: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach, Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół ZSP Nr 3. Imprezę honorowym patronatem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Siedlce.

Relacja z Targów edukacyjnych „Ku przyszłości zawodowej”

Fotogaleria:

Więcej o XV Siedleckich Targach Edukacyjnych w:

Tygodnik Siedlecki

Eska.pl