XVI Łosickie Spotkania Edukacyjne – relacja

11 lutego 2023
2023_02_10_losice_sptokania_edukacyjne

Tegoroczna edycja targów poświęconych informowaniu i promowaniu szkolnictwa wyższego odbyła się zwyczajowo w I Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach.Świetna organizacja przedsięwzięcia i dobór terminu, tuż przed podejmowaniem decyzji edukacyjnych przez młodzież jest olbrzymią zaletą tego wydarzenia.

Oczywiście naturalną konsekwencją doboru wybranej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły średniej, może stać się wskazówką dla jej kontynuacji na uczelni wyższej o analogicznym profilu.

W imprezie wzięły udział uczelnie wyższe z terenu kraju, szkoły policealne, instytucje związane z rynkiem pracy. Podczas uroczystego otwarcia Targów każda z obecnych instytucji miała szanse skierować kilka słów do uczniów, którzy wkrótce będą podejmować bardzo ważne decyzje mogące odmienić ich życie.

Młodzież mogła porozmawiać z doradcami zawodowymi na temat wyboru kształcenia i drogi zawodowej, mogła zapoznać się z szeroką ofertą uczelni wyższych.

Wśród ponad 26 stoisk informacyjno-promocyjnych swój punkt miała także Akademia Nauk Stosowanych Mazovia. Pracownicy uczelni odpowiadali na pytania dotyczące planowania dalszego kształcenia i kariery zawodowej z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji uczniów oraz rozdawali broszury i ulotki informacyjne z aktualną ofertą edukacyjną.