Zajęcia studyjne w Mostostal Siedlce

20 kwietnia 2016
2016_04_20_starterpng

Grupa studentów kierunku budownictwo wzięła udział w zajęciach studyjnych przewidzianych w programie studiów. Gospodarzem zajęć był Mostostal Siedlce lider producentów konstrukcji stalowych na rynku krajowym i międzynarodowym.
Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej przy obecności dyrekcji zakładu, gdzie studenci pod opieką mgr inż. Elżbiety Próchenko zapoznali się ze strukturą organizacyjna i ofertą firmy.
Kolejnym puntem programu zajęć było zwiedzanie Działu Konstrukcji Stalowych oraz obserwacja procesu produkcyjnego m.in. obróbka laserowa metali, oczyszczanie, spawanie, frezowanie oraz malowanie konstrukcji stalowych. Następnie studenci odwiedzili Dział Wyrobu Krat Pomostowych, gdzie mieli okazję obserwować powstawanie krat pomostowych oraz technologie zastosowane przy ich produkcji. Na zakończenie studenci zwiedzili Dział Ocynkowni, gdzie wykonywane są zabezpieczenia antykorozyjne, w tym metodą cynkowania ogniowego. Ostatnim etapem zajęć studyjnych była obserwacja procesów magazynowania i logistyki stosowanych w zakładzie, co umożliwiła wizyta w Dziale Magazynowym i Logistycznym.
Zakład zrobił ogromne wrażenie na studentach budownictwa, gdyż Mostostal Siedlce to jeden z największych pracodawców w naszym regionie. Studenci stwierdzili jednomyślnie, że forma zajęć jakim są wyjazdy studyjne to doskonała okazja do zdobycia wiedzy praktycznej, oswojenie się z organizacją oraz  zapoznanie z warunkami panującymi u potencjalnego pracodawcy.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Krzysztofa Walarowskiego, Prezesa Zarządu za umożliwienie realizacji programu kształcenia studentom kierunku budownictwo oraz do pracowników zakładu, którzy w czasie zajęć dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Wyjazdy studyjne to innowacyjna metoda realizacji procesu kształcenia, którą Collegium Mazovia wprowadziła na wszystkich kierunkach studiów o profilu praktycznym od roku akademickiego 2015/2016. Dzięki tej formie zajęć jeszcze bardziej łączymy naukę z praktyką.

MOSTOSTAL Siedlce to europejska czołówka producentów konstrukcji stalowych. Specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych i krat pomostowych oraz w zabezpieczeniach antykorozyjnych konstrukcji stalowych, w tym zwłaszcza metodą cynkowania ogniowego.
Spółka działa również bardzo aktywnie w obszarze sprzedaży palet do transportu i magazynowania butli gazowych, palet do materiałów budowlanych, różnego rodzaju pojemników, stojaków, ram i innych drobnych konstrukcji.
Firma dysponuje powierzchnią produkcyjną o wielkości 83 000 m2. Mostostal Siedlce produkuje wyroby stalowe w oparciu o otrzymaną dokumentację techniczną klienta oraz na podstawie dokumentacji własnej, opracowanej przez konstruktorów Spółki. Dokumentacja wykonywana jest wg norm: PN, DIN, EN, EUROKODY, GOST w języku: polskim, rosyjskim, niemieckim i angielskim.

Strona internetowa pracodawcy