ZajÄ™cia w CSM – pacjent standaryzowany

7 grudnia 2020
2020_12_07_zajecia_w_csm_pac_stand1

Zajęcia praktyczne w Centrum Symulacji Medycznej Collegium Mazovia nabierają tempa.

Wysoko wyspecjalizowane laboratorium – Centrum Symulacji Medycznej nie stoi puste. Studenci w ramach zajęć praktycznych ćwiczÄ… swoje umiejÄ™tnoÅ›ci. DziÄ™ki wykorzystaniu zaawansowanych symulatorów odzwierciedlajÄ…cych rzeczywistych pacjentów sukcesywnie poszerzajÄ… wiedzÄ™ i zdobywajÄ… praktyczne umiejÄ™tnoÅ›ci postÄ™powania w różnych, czÄ™sto bardzo trudnych i rzadkich przypadkach klinicznych.

Dodatkowo w Centrum Symulacji Medycznej wdrożono program pacjenta standaryzowanego, który bierze udział w różnych sytuacjach klinicznych i ostatecznie w egzaminie. Pacjent standaryzowany to osoba potrafiąca w sposób realistyczny odtworzyć historię przebiegu danej choroby, demonstrując fizyczne i emocjonalne symptomy choroby prawdziwego pacjenta. Odgrywa rolę w powtarzalny sposób dając możliwość przećwiczenia wszystkim studentom pewnego zakresu umiejętności w identycznych lub podobnych warunkach. Na pacjencie standaryzowanym są przeprowadzane badania fizykalne, wywiad lekarski oraz ćwiczenia komunikacji interpersonalnej.

Zdjęcia z zajęć z udziałem pacjenta standaryzowanego: