Zapraszamy na wykład mgr inż. Jana Gładkiego

17 czerwca 2022
2022_06_14_wyklad_biomasa_18_czerwca1
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Wszystkich studentów budownictwa serdecznie zapraszamy na wykład, który odbędzie się 18 czerwca o godzinie 13 w sali A3-014.
Prelegentem będzie mgr inż. Jan Gładki, który przez cały okres pracy zawodowej (od 1973 roku) zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych technologii w ciepłownictwie i energetyce. Dotyczą one między innymi kotłów fluidalnych oraz odzysku energii z biomas roślinnych.

Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej we własnych firmach, w latach 1973-1990 był związany z Fabryką Kotłów SEFAKO w Sędziszowie. Pracował na stanowiskach konstruktora kotłów, następnie był głównym konstruktorem, głównym specjalistą ds. rozwoju, a do 1989 roku przez 7 lat dyrektorem technicznym Fabryki Kotłów.
Opatentował kilka rozwiązań konstrukcji kotłów w tym z paleniskami fluidalnymi oraz patenty auto termicznego uwęglania wszelkiego rodzaju biomas.
Wdrożone do przemysłu ciepłowniczego technologie fluidalnego spalania zasiarczonych, niskokalorycznych paliw stałych zrealizował w: Sędziszowie, Włocławku, Jaśle, Morągu, Gostyninie i Żninie.
Jest on także twórcą patentów oraz know-how procesu auto termicznego odzysku energii z biomasy wszelkiego rodzaju, a prototypowe instalacje odzysku energii z różnych biomas były wybudowane w latach 2007 do 2010 w Lipie, Wodyni, Polkowicach oraz w Sędziszowie.

Od 1991 roku Pan Jan Gładki był właścicielem i Prezesem Zarządu firm: FLUID Kooperacja sp. z o.o. w Sędziszowie oraz FLUID Corporation sp. z o.o. w Krakowie. Od 2010 roku jest akcjonariuszem i członkiem Rady Nadzorczej FLUID S.A. oraz od 2013 roku Prezes Zarządu FLUID S.A. Od 2021 roku jest akcjonariuszem oraz członkiem Rady Dyrektorów firmy RDA Technologies Inc. z siedzibą w Halifax.