Zmarł Prof. dr hab. n. med. Mieczysław Szostek

iż w dniu 16.11.2021 roku w wieku 88 lat zmarł
wieloletni Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, wybitny naukowiec i chirurg
Prof. dr hab. n. med. Mieczysław Szostek

Urodził się w dniu 20 marca 1933 w Legionowie. W 1963 uzyskał specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej, a w 1967 II stopnia uzyskał tytuł doktora medycyny na podstawie pracy Rekanalizacja zakrzepów żylnych. Był stypendystą British Medical Council. W 1975 uzyskał habilitację na podstawie pracy Chirurgiczne leczenie zespołu pozakrzepowego.  Był także konsultantem Światowej Organizacji Zdrowia ds. chirurgii naczyniowej, prowadząc kursy szkoleniowe w Indiach, Chinach i Korei.

W Collegium Mazovia byÅ‚ zatrudniony w latach 2008 – 2019. PeÅ‚niÅ‚ funkcjÄ™ Dziekana WydziaÅ‚u Nauk o Zdrowiu w latach 2011-2019. W 2018 roku Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjatkowo sumienne wykonywanie obowiÄ…zków wynikajÄ…cych z pracy zawodowej zostaÅ‚ odznaczony ZÅ‚otym Medalem za dÅ‚ugoletnia sÅ‚użbÄ™.

Panie Profesorze serdecznie dziękujemy za Pana wkład w rozwój naszej uczelni, za cenne rady, życzliwość i wytężoną pracę!

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w dniu 19.11.2021 r. o godz. 10:30 w Kościele pw. Św. Anny w Wilanowie ul. Kolegiacka la, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz miejscowy do grobu rodzinnego.

Â