ZUS zaprasza przedsiębiorców

19 listopada 2015
2015_11_18_stater
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w dniach 23 – 27 listopada organizuje dni poradnictwa skierowane do wszystkich rozpoczynających lub prowadzących działalność gospodarczą. Warto skorzystać z tej okazji, aby dowiedzieć się więcej o wszystkim, co ważne w prowadzeniu firmy.

„Tydzień Przedsiębiorcy” to jedna z niewielu ogólnopolskich kampanii informacyjnych zakrojonych na tak szeroką skalę. Warto raz na jakiś czas spotkać się na żywo i porozmawiać o problemach oraz nowych, proponowanych przez Zakład rozwiązaniach, które mają ułatwić wzajemne kontakty. Stąd też, śladem ubiegłych lat, ZUS zaprasza płatników składek oraz tych, którzy tymi płatnikami dopiero zamierzają zostać, od 23 do 27 listopada na „Tydzień Przedsiębiorcy”. W tym roku tydzień ten odbywa się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”.
Podczas „Tygodnia Przedsiębiorcy”, poza indywidualnymi spotkaniami z ekspertami ZUS w każdej z placówek Zakładu, przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych seminariach, dotyczących m.in. rozliczania i wypłaty świadczeń, czy jakości danych w kontekście rozliczenia konta w ZUS. W trakcie spotkań z przedsiębiorcami przedstawiciele Zakładu będą też szeroko informować o nowym narzędziu służącym szybkiemu i bezbłędnemu sporządzaniu dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych – Interaktywnym Płatniku Plus. Będzie można również dowiedzieć się więcej na temat inwestowania w poprawę bezpieczeństwa pracy przy wsparciu ZUS oraz nowej bezpłatnej usłudze, jaką Zakład będzie uruchamiał sukcesywnie od lutego 2016r., tj. usłudze doradcy ds. ulg i umorzeń. Będzie także można założyć bezpłatny profil na PUE ZUS, umożliwiający m.in. otrzymywanie od stycznia 2016 r elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA.
Zakres tematyczny oraz harmonogram seminariów, a także dyżury ekspertów zaprzyjaźnionych instytucji publicznych, które odbędą się w czasie „Tygodnia Przedsiębiorcy” w siedleckim ZUS, jest dostępny na stronie www.zus.pl w zakładce kalendarium. Nie zwlekaj, zgłoś swój udział już dzisiaj!

Harmonogram seminariów i dyżurów ekspertów

Źródło: Piotr Olewiński, rzecznik prasowy
Oddział ZUS w Siedlcach