Badania fizykalne – test wiedzy dla pielęgniarek

17 kwietnia 2021
2021_04_14_artyku_badania_fizykalne_ze_Strony_nursing

Zapraszamy do zapoznania siÄ™ z testem wiedzy dla pielÄ™gniarek BADANIA FIZYKALNE przygotowanym przez Dziekan WydziaÅ‚u Nauk o Zdrowiu – dr n. med. EwÄ™ CzeczelewskÄ….

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr n. med. Ewa Czeczelewska jest autorem testu przygotowującego do egzaminu państwowego z zakresu pielęgniarstwa internistycznego.

Badania fizykalne – test wiedzy dla pielęgniarek został opublikowany na portalu nursing.org.pl

„Obecnie pielÄ™gniarka może udzielać porady pielÄ™gniarskiej, ordynować leki, wyroby medyczne i żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. PeÅ‚ni funkcjÄ™ doradcy w zakresie wyboru rodzaju opieki medycznej najlepszej dla pacjenta.

W celu osiągnięcia przez pielęgniarki tych kompetencji zostały zmienione standardy kształcenia przed- i podyplomowego. Wprowadzono zajęcia przygotowujące studentów do badania fizykalnego, które służą do stawiania diagnozy pielęgniarskiej i przygotowania planu opieki. Uzyskana wiedza i umiejętności z zakresu badań fizykalnych jest niezbędna do uzyskania tytułu specjalisty pielęgniarstwa we wszystkich dziedzinach pielęgniarstwa, a w szczególności w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego, rodzinnego, chirurgicznego oraz opieki długoterminowej i paliatywnej.

Umiejętność kompleksowego wykonania badania przedmiotowego i podmiotowego jest atutem każdej pielęgniarki.

A zatem sprawdź swojÄ… wiedzÄ™ nie zwlekaj.” dr n. med. Ewa Czeczelewska

Zapraszamy w imieniu Dziekan WNoZ do sprawdzenia swojej wiedzy!

Po wypeÅ‚nieniu testu i sprawdzeniu wyniku można zobaczyć, w których obszarach warto uzupeÅ‚nić swojÄ… wiedzÄ™ i zrealizować zamierzony cel – zdanie egzaminu na 5!

Życzymy powodzenia na egzaminie z pielęgniarstwa internistycznego!