Biblioteka

Biblioteka Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej

Biblioteka Akademii Mazovia jest podstawowym ogniwem systemu biblioteczno-informacyjnego Uczelni. Zbiory zaczęto gromadzić w 1999 roku. Księgozbiór Biblioteki Akademii Mazovia  jest systematycznie powiększany w sposób planowy, staranny i przemyślany. Zakres tematyczny publikacji odpowiada prowadzonym przez uczelnię kierunkom studiów. Dodatkowo, zbiór wzbogacony jest o dziedziny pokrewne i interdyscyplinarne. W księgozbiorze można znaleźć literaturę w języku polskim, angielskim, francuskim, rosyjskim i niemieckim.

Rozwój biblioteki to stała troska o jakość, której celem jest sprostać wymaganiom edukacyjnym studentów oraz pracowników naukowych uczelni. Z zasobów Biblioteki czytelnicy korzystają na zasadach  określonych Regulaminie Biblioteki Akademii Mazovia. Zapraszamy także osoby spoza Uczelni po uprzednim zapoznaniu się z zasadami naliczania opłat.

Poruszanie się po zasobach biblioteki umożliwia system Koha. Jego funkcje pozwalają na sprawne wyszukiwanie niezbędnych informacji o zgromadzonych zbiorach.
Możliwości wzbogacenia wiedzy umożliwia przygotowany zbiór elektronicznych informacji.

Studenci naszej Uczelni mogą korzystać również z czytelni i wypożyczalni:

Biblioteka czynna jest

Poniedziałek nieczynne
Wtorek 8.00 – 16.00
Środa 8.00 – 16.00
Czwartek 8.00 – 16.00
Piątek 8.00 – 16.00
Sobota 8.00 – 16.00
Niedziela 08.00 – 16.00 w terminach zjazdów

Uwaga!
Podczas letnich wakacji, ferii zimowych oraz niektórych dni wolnych od zajęć, godziny otwarcia ulegają zmianie. Te informacje publikujemy w zakładce ogłoszenia Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług!