Biblioteka

Biblioteka Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej

Biblioteka Akademii Mazovia jest podstawowym ogniwem systemu biblioteczno-informacyjnego Uczelni. Zbiory zaczęto gromadzić w 1999 roku. Księgozbiór Biblioteki Akademii Mazovia  jest systematycznie powiększany w sposób planowy, staranny i przemyślany. Zakres tematyczny publikacji odpowiada prowadzonym przez uczelnię kierunkom studiów. Dodatkowo, zbiór wzbogacony jest o dziedziny pokrewne i interdyscyplinarne. W księgozbiorze można znaleźć literaturę w języku polskim, angielskim, francuskim, rosyjskim i niemieckim.

Rozwój biblioteki to stała troska o jakość, której celem jest sprostać wymaganiom edukacyjnym studentów oraz pracowników naukowych uczelni. Z zasobów Biblioteki czytelnicy korzystają na zasadach  określonych w Regulaminie Biblioteki Akademii Mazovia. Zapraszamy także osoby spoza Uczelni po uprzednim zapoznaniu się z zasadami naliczania opłat.

Poruszanie się po zasobach biblioteki umożliwia system Koha. Jego funkcje pozwalają na sprawne wyszukiwanie niezbędnych informacji o zgromadzonych zbiorach.
Możliwości wzbogacenia wiedzy umożliwia przygotowany zbiór elektronicznych informacji.

Studenci naszej Uczelni mogą korzystać również z czytelni i wypożyczalni:

Biblioteka czynna jest

Poniedziałek nieczynne
Wtorek 8.00 – 16.00
Środa 8.00 – 16.00
Czwartek 8.00 – 16.00
Piątek 8.00 – 16.00
Sobota 8.00 – 16.00
Niedziela 8.00 – 16.00

Uwaga!
Podczas letnich wakacji, ferii zimowych oraz niektórych dni wolnych od zajęć, godziny otwarcia ulegają zmianie. Te informacje publikujemy w zakładce ogłoszenia Biblioteki.

image

 

Jak korzystać z e-booków

Zarejestrowanych czytelników naszej biblioteki zapraszamy do korzystania z internetowej wypożyczalni e-booków. Informacje o dostępnych tytułach można znaleźć w naszym katalogu on-line.

Po zalogowaniu się na stronie katalogu KOHA: b.mazovia.edu.pl czytelnik wybiera „wyszukiwanie zaawansowane”, a następnie typ dokumentu „e-book”.

Po wciśnięciu opcji „szukaj” użytkownik ma podgląd do dostępnych e-booków. Zamówienie pozycji w formie e-booka wygląda tak samo jak zamówienie książki tradycyjnej. Czyli po wybraniu tytułu czytelnik wybiera opcję „zamów”.
Po wybraniu tej opcji czytelnik czeka na odpowiedź bibliotekarza. Kiedy bibliotekarz udostępni zamówiony e-book, wtedy na koncie czytelnika pojawia się zakładka, która umożliwia podgląd do wypożyczonego e-booka. Tak samo jak tradycyjną książkę e-book można prolongować trzy razy, a gdy minie termin zwrotu, e-book automatycznie znika z konta użytkownika.

Korzystanie z e-booków jest dla naszych czytelników całkowicie bezpłatne.

Przypominamy również o ofercie naszej Czytelni: na miejscu czytelnicy mają dostęp do cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej ACADEMICA, tworzonej i systematycznie uzupełnianej przez Bibliotekę Narodową.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług!