Dyplomowany specjalista ds. informacji medycznej

2021_07_12_medyczna_spec
Kształcenie specjalistyczne trwa                                                 1,5 roku (3 semestry)
Czesne za semestr                                                                                            2750 zł
Czesne za semestr płatne w 5 ratach                                                                  560 zł
Czesne za semestr płatne w 6 ratach                                                                  470 zł

Czas nauki

Tylko 3 semestry.

Forma kształcenia

• stacjonarna
  • niestacjonarna

Zapraszamy osoby, które chcą zdobyć kompetencje zawodowe poszukiwane na ryku pracy.

Celem nauki na kierunku Informacja medyczna jest wykształcenie specjalistów, którzy zasilą kadry administracyjne podmiotów leczniczych w regionie Siedlec.

Zobacz: Program kształcenia

Nabyte umiejętności

• obsÅ‚uga pacjenta
  • prowadzenie sekretariatu medycznego
  • koordynowanie informacjÄ… medycznÄ…
  • przeprowadzanie analizy danych
  • rozliczanie umów zawieranych w sektorze ochrony zdrowia
  • podejmowanie dziaÅ‚aÅ„ koordynujÄ…cych proces organizacji opieki nad pacjentem z zachowaniem zasad etyki zawodowej
  • stosowanie systemów informacyjnych i zasobów informatycznych w sektorze ochrony zdrowia

Wiedza poparta praktykÄ…:

• praktyka z zakresu organizacji sekretariatu oddziaÅ‚u szpitalnego,
  • praktyka z zakresu koordynowania informacjÄ… medycznÄ…,
  • praktyka z zakresu kontraktowania, analiz medycznych i archiwizacji.

Przyjęte w Polsce rozwiązania takie jak:

• Narodowa Strategia Onkologiczna (pakiet onkologiczny, DILO),
  • wprowadzenie modelu tzw. zintegrowanej opieki medycznej (opieka koordynowana),
  • sposób rozliczania Å›wiadczeÅ„ zdrowotnych opierajÄ…cy siÄ™ na systemie jednorodnych grup pacjentów (JGP),
  • kompleksowa obsÅ‚uga pacjentów,
  • prowadzenie i archiwizacja elektronicznej dokumentacji medycznej

wymagajÄ… zatrudniania wykwalifikowanego personelu przygotowanego do pracy na stanowisku:

• specjalisty ds. rejestracji medycznej
  • statystyka medycznego
  • sekretarki medycznej
  • referenta medycznego
  • kodera Å›wiadczeÅ„ zdrowotnych
  • medycznego analityka finansowego
  • koordynatora medycznego, koordynatora pacjenta
  • asystenta medycznego
  • specjalisty ds. dokumentacji medycznej

Absolwent przygotowany jest do pracy w każdym typie placówki medycznej, zarówno w szpitalu, poradni POZ, AOS, ZOL, jak również w przedsiębiorstwie uzdrowiskowym.

Kandydat musi posiadać kwalifikacje określone, dla co najmniej 4 poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji i dysponować:

• dyplomem potwierdzajÄ…cym kwalifikacje zawodowe (po ukoÅ„czeniu technikum lub szkoÅ‚y policealnej albo branżowej szkoÅ‚y II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów
    potwierdzajÄ…cych kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • dyplomem zawodowym (po ukoÅ„czeniu technikum lub branżowej szkoÅ‚y II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów potwierdzajÄ…cych kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • Å›wiadectwem dojrzaÅ‚oÅ›ci.

Kształcenie mogą podjąć także osoby bez matury i bez dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe lub dyplomu zawodowego.

Warunki ukończenia kształcenia

Warunkiem ukończenia kształcenia specjalistycznego jest udział w zajęciach, uzyskanie wymaganych zaliczeń i egzaminów przewidzianych w programie oraz zdanie egzaminu końcowego.

Dokument ukończenia kształcenia

Absolwent otrzymuje Świadectwo dyplomowanego specjalisty oraz pełną kwalifikację na poziomie 5 Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Absolwent bez matury lub dyplomu zawodowego otrzymuje Świadectwo specjalisty

Absolwent z maturą może podjąć studia pierwszego stopnia w Akademii Nauk Stosowanych Mazovia, z możliwością potwierdzenia części efektów uczenia się i skrócenia studiów.

Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby zgłoszeń.
Szczegółowy harmonogram kształcenia zostanie przygotowany po zakończeniu procesu rekrutacji.