Dopłaty do czesnego dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa

7 grudnia 2023
2023_07_21_nabor_wnioskow_starter

Ministerstwo Zdrowia wznowiło nabór wniosków na dofinansowanie do studiów niestacjonarnych w uczelniach publicznych oraz stacjonarnych i niestacjonarnych w uczelniach niepublicznych dla studentów rekrutowanych w semestrze zimowym w roku akademickim 2022/2023 na I rok studiów na kierunkach: pielęgniarstwo i położnictwo.

Możliwe jest otrzymanie bezzwrotnego wsparcia w postaci dopłaty do czesnego dla studentów, którzy rozpoczęli naukę w semestrze zimowym roku akademickiego 2022/2023 na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.

Aby uczelnia mogła złożyć wniosek o przyznanie środków na przekazanie bezzwrotnego wsparcia w postaci dopłaty do czesnego, zainteresowani studenci są zobowiązani do złożenia wniosku o dopłatę do czesnego wraz z kopią świadectwa maturalnego.

Maksymalna dopuszczalna kwota wsparcia:
1) kierunek pielÄ™gniarstwo – 6 500,00 zÅ‚ za rok studiów,
2) kierunek poÅ‚ożnictwo – 6 000,00 zÅ‚ za rok studiów,

Stypendium jest przyznawane na okres 6 semestrów.

Wnioski można składać w Biurze Projektów (pokój A1-024) i Dziekanacie
Akademii Nauk Stosowanych Mazovia w Siedlcach
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00
do dnia 14 grudnia 2023 roku.

Wniosek o dofinasowanie do pobrania