Dzień Ziemi nad zalewem

23 kwietnia 2018
Businessman hand putting money coin stack growing business.
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

21 i 22 kwietnia upłynął w Siedlcach na sprzątaniu i zabawie w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.

W sobotę i niedzielę dopisała słoneczna pogoda, która przyczyniła się do dużej frekwencji siedlczan podczas imprez. Zalew z pewnością stał się czystszy i piękniejszy. Dbajmy o niego wspólnie, bo lubimy tam wypoczywać. Dowodem na to były setki Siedlczan, którzy w niedzielę uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowanych przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach.

O godzinie 13: 00 22 kwietnia nad Zalewem powstało zielone miasteczko z licznymi atrakcjami. Dla najmłodszych – gry i warsztaty ekologiczne, zabawy z Duszkiem Śmieciuszkiem. Ponadto zaprezentowano ciekawe stoiska informacyjne, m. in. siedleckiego Nadleśnictwa, Zakładu Utylizacji Odpadów, Koła Ekologicznego, Spółdzielni Socjalnej „Zioła Siedleckie”.

Wśród stoisk informacyjno-promocyjnych swój punkt miała także Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa. Pracownicy i studenci uczelni odpowiadali na pytania dotyczące planowania dalszego kształcenia i kariery zawodowej oraz rozdawali broszury i ulotki informacyjne z aktualną ofertą edukacyjną. Studenci Koła Naukowego Pielęgniarstwa Collegium Mazovia w Siedlcach mierzyli ciśnienie wszystkim chętnym uczestnikom obchodów Dnia Ziemi. Niemałą atrakcją była nasza maskotka uczelni, która rozdawała orzeszki oraz zabawiała najmłodszych uczestników imprezy.

Przez cały czas trwała zbiórka butelek PET, które mieszkańcy wymieniali na sadzonki drzew. Przy okazji można było poznać kilka przydatnych informacji na temat prawidłowej uprawy drzew i krzewów ogrodowych. Zbierano również karmę dla psiaków wraz z ekipą Zwierzoluby z Siedlec.

Zielone leżaki, pufy i muzyka w tle stworzyły przyjemną piknikową atmosferę dla całych rodzin. Chętni mogli się sprawdzić w strefie ćwiczeń siłowych Crossfit G4. Punktualnie o godzinie 15: 00 wystartował Rodzinny Bieg dla Ziemi. Około 350 uczestników – od dzieci po seniorów – pokonało dystans ok. 3 km, czyli jedną pętlę wokół zalewu – biegnąc, maszerując z kijkami. Każdy z uśmiechem na ustach. Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulkę techniczną, co ważne – wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu oraz numer startowy, a na mecie pamiątkowy medal i wodę dla orzeźwienia.

Na finał organizatorzy zaprosili na plenerową projekcję filmu przyrodniczego pt. „Królestwo”, interesujący film nakręcony w Puszczy Białowieskiej, z niezwykłymi zdjęciami zwierząt, opowiada historię relacji między człowiekiem a przyrodą, od czasów pra-puszczy po teraźniejszość.

źródło: opracowanie własne na podstawie UM Siedlce

Galeria: