Erasmus+ na Uniwersytecie Medycznym w Foggii we Włoszech

20 września 2023
2023_09_18_starter_erasmus

W czerwcu 2023 r. nauczycielki akademickie Wydziału Nauk o Zdrowiu: Pani dr Beata Łaziuk oraz Pani mgr Aneta Dmowska–Pycka, gościły na Uniwersytecie w Foggii we Włoszech.

Wyjazd został zorganizowany przez naszą uczelnię w ramach programu Erasmus+ Staff Mobility for Teaching Assignment (STA). Celem wizyty było poznanie systemu kształcenia i metod dydaktycznych stosowanych w kształceniu na kierunkach medycznych, obserwacja zajęć dydaktycznych, zwiedzenie Centrum Symulacji Medycznych oraz wymiana doświadczeń dydaktycznych. Szkolenie wzbogaciło warsztat pracy naszych nauczycielek akademickich i wpłynie na efektywność kształcenia z wykorzystaniem nowych doświadczeń. Współpraca z Uniwersytetem Medycznym w Foggii zaowocuje wkrótce wspólnymi badaniami w dziedzinie nauk o zdrowiu i publikacją wyników.

W czasie wolnym od spotkań na uczelni nasze nauczycielki odwiedziły najciekawsze miejsca w Foggii i w regionie, poznawały różnorodność kulturową. Dla naszych nauczycielek była to również okazja do kształtowania kompetencji w zakresie posługiwania się językiem włoskim i angielskim.