Erasmus w Kłaipedzie – kolejny wyjazd wykładowcy

18 sierpnia 2023
2023_08_17_starter_erasmus__logo_ue

Wykładowca naszej uczelni Pani Dorota Bylina odbyła swój wyjazd szkoleniowy do Kłaipedy.

Zostawiamy Was z krótką relacją jaką przesłała nam po tym wyjeździe.

„W ramach Programu Erasmus + Staff Mobility For Training wyjechałam do State University of Applied Sciences w Klaipedzie na Litwie. Głównym celem mobilności było nawiązanie współpracy naukowej oraz poznanie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych i szkoleniowych uczelni przyjmującej.

Podczas pobytu koordynator Programu Erasmus zorganizował mi możliwość spotkania z dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu dr Astą Mažonienė, która przedstawiła program nauczania na kierunku Fizjoterapia oraz Pielęgniarstwo. Ponadto miałam możliwość obejrzenia specjalistycznych pracowni fizjoterapeutycznych i anatomicznych oraz Centrum symulacji medycznej.

Mój pobyt owocował także uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych, bowiem Kłajpeda ,,żyła” corocznym Świętem Morza – obfitującym w liczne prezentacje zarówno morskich jak i lądowych, nietuzinkowych pojazdów – całe miasto tętniło życiem kulturalnym.”

Cieszymy się, że nasi wykładowcy korzystają z programu Erasmus i rozwijają się poprzez spotkania ze światem akademickim z całej Europy. Pani Dorocie gratulujemy odwagi i życzymy powodzenia w dalszej pracy.

Więcej relacji z wyjazdów znajdziecie tutaj:

Title Page (1)