INDEX Investment Challenge – Gra giełdowa dla studentów

24 marca 2022
2022_03_24_INDEX Investment Challenge

Trwa rejestracja do 6. edycji Index Investment Challenge (IIC) – największego konkursu inwestycyjnego dla polskich studentów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie naszych studentów Collegium Mazovia.

Uwaga !!!
Przedłużono rejestrację do 10 kwietnia br.
Wejdź i zarejestruj się tutaj: www.iichallenge.gpw.pl

Gra odbywa się na platformie GPWtr@der, która pozwala na symulowane inwestycje w instrumenty finansowe. Uczestnicy mogą inwestować wirtualne środki w akcje spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40, ETFy oraz kontrakty terminowe notowane na GPW. Zarówno inwestowane pieniądze, jak i zawierane transakcje są wirtualne, ale realizowane na podstawie transakcji zawartych na realnym rynku.

W konkursie mogą wziąć udział polscy studenci w wieku 19-26 lat, studiujący na dowolnej uczelni w Polsce i za granicą.

Harmonogram:

• 1 marca – 10 kwietnia 2022 – rejestracja uczestników
  • 21 marca – 1 kwietnia 2022 r. – gra testowa
  • 4 kwietnia – 27 maja 2022 r. – gra inwestycyjna
  • 2 czerwca 2022 r. – Finał i Gala Finałowa Konkursu

Nagrody główne zostaną przyznane 10-ciu uczestnikom, którzy uzyskają najwyższe wartości portfela inwestycyjnego w momencie zakończenia konkursu. Zwycięzca otrzyma 7 500 zł oraz płatny staż na GPW. Dodatkowe nagrody przewidziano dla uczestników Finału Gry na żywo. Ponadto nagrodzone zostanie koło naukowe, którego członkowie osiągną najwyższą zagregowaną stopę zwrotu. Łączna pula nagród wyniesie ok. 30 tys. zł, w tym płatne staże na GPW, vouchery umożliwiające bezpłatny udział w kursie „Giełda dla średniozaawansowanych”, a także inne atrakcyjne nagrody niefinansowe.

Finałowa rozgrywka z udziałem 10-ciu najlepszych uczestników odbędzie się 2 czerwca br. w Sali Notowań GPW.

Istotnym zadaniem tegorocznej edycji jest zachęcenie większej liczby studentek do udziału w konkursie i tym samym motywowanie ich do podnoszenia swoich kompetencji w zakresie oszczędzania i inwestowania długoterminowego. Dla uczestniczek przewidziano dodatkową aktywność w postaci mini konkursu na krótkie formy wideo-esejów z nagrodami specjalnymi. Są wśród nich:

• udział w programie mentoringowym CFA Society Poland,
  • szkolenie „Mówczyni w biznesie”, prowadzone przez trenerów PFR Portal PPK,
  • bezpłatny udział w konferencji WallStreet 26, pakiet silver,
  • publikacje książkowe Księgarni Maklerskiej,
  • vouchery na dowolne kursy Szkoły Giełdowej.

Organizatorami konkursu są Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Partnerem Strategicznym projektu jest PKN ORLEN, a Partnerem Głównym: Dom Maklerski BOŚ.

Konkurs odbywa się dzięki wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, która jest Partnerem Technologicznym oraz Patronem Honorowym projektu. Partnerami konkursu są także: PZU, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, CFA Society Poland oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Honorowy patronat nad projektem objęli: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów, PFR Portal PPK, Fundacja Invest Cuffs, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Warszawski Instytut Bankowości.

Przed dokonaniem zgłoszenia do konkursu w pierwszej kolejności prosimy o informację o takim zamiarze:

• dr Tomasz Nawrocki -Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych
    e-mail: tnawrocki@mazovia.edu.pl
  • mgr Sebastian Klocek – Kierownik Działu Biura Karier i Promocji
    e-mail: sklocek@mazovia.edu.pl

W temacie maila prosimy wpisać ,,Konkurs – Giełda”

Więcej informacji: www.iichallenge.gpw.pl