Inspirująco, konkretnie, praktycznie

13 kwietnia 2015
2015-04-10-starter
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Studenci Mazovii w ramach zajęć otwartych zwiedzili budowę nowego osiedla mieszkaniowego w Siedlcach.  To pierwsze spotkanie z cyklu zajęć otwartych –  informuje dr inż. Bartosz Zegardło, opiekun studentów na kierunku budownictwo.

Dzięki uprzejmości siedleckiego dewelopera M3 Przedsiębiorstwa Budownictwa Mieszkaniowego, którego właścicielami są Zdzisław i Leszek Skorupka, studenci Mazovii w ramach otwartych zajęć z budownictwa ogólnego zwiedzili budowę nowego osiedla mieszkaniowego. Jest to pokłosie podpisanych przez uczelnię porozumień o kształceniu praktycznym z liderami branży budowlanej w regionie.
W obiekcie, który jest już w stanie surowym zamkniętym, studenci mieli okazję zaznajomienia się z praktycznymi sposobami prowadzenia szeregu prac budowlanych.
- Obserwowaliśmy m.in. wykonanie ocieplenia ścian metodą lekką, wykonanie posadzek przemysłowych w podziemnej części garażowej – wylicza dr inż. Bartosz Zegardło. Ale to nie wszystko. W takcie wizyty udało się nam zapoznać się z technologią wykonania posadzek maszynowych w kondygnacjach nadziemnych oraz elementami wykonawstwa prac przy instalacjach elektrycznych i hydraulicznych.
Szczególnie miłym akcentem był fakt, że przewodnikiem studentów podczas tej wizyty był student Collegium Mazovia - Łukasz Walczuk, który jest kierownikiem tej budowy.
C.D.N.
dr inż. Bartosz Zagardło ze studentami Garaże podziemne Montaż elementów instalacji CO w części mieszkalnej Studenci  z opiekunem Uczestnicy wizyty studyjnej