Karo Chess 2023 – wyniki

1 czerwca 2023
2031_05_31_starter_poszachowy
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

30 maja 2023 roku w Akademii Nauk Stosowanych Mazovia po raz kolejny spotkali się miłośnicy gry w szachy. Do późnych godzin wieczornych 63 zawodników w różnym wieku i z różnych miejscowości walczyło o tytuł najlepszego szachisty XIII Turnieju Szachowego Karo Chess 2023 pamięci dr inż. Leszka Gadomskiego.

Organizatorami zawodów były Akademia Nauk Stosowanych Mazovia oraz Siedlecki Klub Szachowy „Skoczek”. Tradycyjnie turniej przeprowadzony został w formule szachów błyskawicznych. Rozegranych zostało 9 rund, nad którymi piecze sprawował Sławomir Kurpiewski – sędzia główny. Atmosfera rozgrywek, jak zwykle była gorąca.

I miejsce zajęła Patrycja Waszczuk, na II pozycji uplasował się Dawid Dobosiewicz. Zaś III miejsce zajął Andrzej Czapla. W punktacji szkół ponadpodstawowych zwycięstwo odniósł Kamil Sawicki, wśród uczniów klas I-III – Tymon Witowski, wśród klas IV-VI – Miłosz Madejski a wśród klas VII-VIII – Dawid Dobosiewicz.

Najlepszym zawodnikom nagrody wręczyli rektor Akademii Nauk Stosowanych Mazovia dr Bożena Piechowicz, Tomasz Sikorski – prezes Klubu Szachowego ,,Skoczek” w Siedlcach oraz Andrzej Kamiński reprezentujący Stowarzyszenie Miłośników Tenisa Stołowego. Dodatkową nagrodę dla najmłodszych uczestników turnieju tradycyjnie ufundowała pani Maria Gadomska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i prawdziwie sportową postawę podczas turnieju.

Serdecznie dziękujemy sponsorom bez których turniej nie obfitowałby w tak wspaniałe nagrody.