Nazwy grup zajÄ™ciowych – przewodnik dla studenta

19 października 2021
2021_10_19_starter_znak_zapytania_kierunki_logo

Drodzy Studenci,

chcąc ułatwić Wam poruszanie się po platformie e.mazovia oraz aplikacji Teams przygotowaliśmy dla Was, krótki opis tego, z czego składają się nazwy grup zajęciowych.

Aby problemy z poszukiwaniem odpowiedniej grupy oraz techniczne trudności odeszły w niepamięć  i żebyście mogli w kontakcie z pracownikiem Uczelni wyjaśnić, o którą grupę chodzi.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższą instrukcją.

Na kod grupy składa się sekwencja oznaczeń programu studiów, który student realizuje:

MIEJSCE_KIERUNEK_FORMAPOZIOM_TOK

• miejsce – S (Siedlce); O (Otwock)
  • kierunek – PIE (PielÄ™gniarstwo); POL (PoÅ‚ożnictwo); FIZ (Fizjoterapia); BUD (Budownictwo) EKO (Ekonomia); FIN (Finanse); Z (zarzÄ…dzanie); FIR (Finanse i rachunkowość);
  • forma – S (stacjonarne); N (niestacjonarne); W (weekendowe); P (pomostowe)
  • poziom – 1 (I poziom, licencjat, inżynier), 2 (II poziom)
  • tok – semestr rozpoczÄ™cia – 20L semestr letni 2020 roku

Program studiów jest oznaczony  unikalnym kodem (z nielicznymi wyjątkami), który służy także do oznaczenie grupy wszystkich studentów realizujących ten program (tzw. grupa wykładowa). Natomiast wszystkie grupy studentów powstające w wyniku podziału grupy wszystkich studentów na mniejsze grupy, są oznaczone dodatkowymi oznaczeniami. W powyższym przykładzie pokazano tylko grupy wykładowe (wszyscy studenci).

Grupy podzielone mają dodatkowo, za oznaczeniem programu studiów skrót formy zajęć oraz wyróżnik.

KOD-PROGRAMU_SKRÓT-FORMY+WYRÓŻNIK

• KOD-PROGRMU zawiera MIEJSCE_KIERUNEK_FORMĘ-STUDIÓW+POZIOM_TOK (wyjaÅ›niono to powyżej)
  • SKRÓT-FORMY zawiera informacjÄ™ o rodzaju grupy i formie zajęć
  • WYRÓŻNIK oznacza cechy specjalne grup – niezwiÄ…zane z programem lub formÄ… zajęć

Warianty wyróżnika:

– grupy jÄ™zykowe różniÄ…ce siÄ™ nauczanym jÄ™zykiem

– grupy seminaryjne przypisane do prowadzÄ…cych

– grupy specjalnoÅ›ciowe – kierowane do części studentów programu

– inne, obecnie nieokreÅ›lone

– numery grupy wyróżniajÄ…ce je od grup o identycznym przeznaczeniu

Przykłady:

Grupy bez skrótu formy i wyróżnika:

S_BUD_N1_20Z – grupa wszystkich studentów w programie (tzw. Wykładowa) – Nie podajemy Formy (np. W – wykład) bo: a) wtedy wyróżnia się grupa graficznie na liście grup, b) może być stosowana do innych form zajęć i w takim przypadku Skrót formy byłby mylący.

Grupy bez wyróżnika:

S_BUD_N1_20Z_CA – grupa studentów w programie realizująca zajęcia w formie Ćwiczeń audytoryjnych.

Grupy z wyróżnikami:

S_BUD_N1_20Z_CA2 – druga grupa studentów w programie realizująca zajęcia w formie Ćwiczeń audytoryjnych.

S_BUD_N1_20Z_SD_JN – grupa studentów w programie realizujÄ…ca zajÄ™cia w formie seminarium dyplomowego u prowadzÄ…cego Jana Nowaka

S_BUD_N1_20Z_JN – grupa studentów w programie realizujÄ…ca zajÄ™cia w formie Lektoratu z jÄ™zyka niemieckiego

S_BUD_N1_20Z_JN2 – druga grupa studentów w programie realizująca zajęcia w formie Lektoratu z języka Niemieckiego

– druga grupa studentów w programie realizująca zajęcia w formie Lektoratu z języka niemieckiego

S_BUD_N1_20Z_JA+ –grupa studentów w programie realizująca zajęcia w formie Lektoratu z języka angielskiego na poziomie zaawansowanym (w odróżnieniu od grupy (jeśli istnieje w programie) zwykłej, niezaawansowanej).

Specjalizacje:

Specjalizacja jest wyróżnikiem grupy:

S_BUD_N1_20Z_CA_BO – grupa studentów w programie realizująca zajęcia w formie Ćwiczeń Audytoryjnych na specjalności BO.

S_BUD_N1_20Z_CA_BO2 – druga grupa studentów w programie realizująca zajęcia w formie Ćwiczeń Audytoryjnych na specjalności BO.

WyjÄ…tki:

S_BUD_N1_20Z_W_BO – jeśli występuje forma Wykład w grupie specjalnościowej należy podać formę zajęcia (W), którą wyjątkowo pomijamy przy samodzielnej grupie dla całego roku.

Słownik form zajęć

Symbol