Położnictwo – wachlarz możliwości

18 sierpnia 2022
Businessman hand putting money coin stack growing business.
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Czy zastanawiałeś się nad tym, jakie to wrażenie być świadkiem narodzin człowieka? Kiedy czekasz, widzisz i słyszysz pierwszy oddech, pierwszy krzyk nowonarodzonego? Gdy pierwszą osobą, którą ten mały człowiek wita na świecie jesteś Ty? Przyspieszone tętno, szybkie bicie serca, wachlarz emocji – to wszystko towarzyszy obecnym podczas porodu. Człowiek staje się łącznikiem i świadkiem tworzenia się więzi pomiędzy kobietą, mężczyzną, a ich dzieckiem.

Położna/ położny to osoba, która ma tą wyjątkową możliwość towarzyszyć kobiecie w tych najważniejszych momentach narodzin jej potomstwa.

Może pomyślisz: „Nic ciekawego, jest jedna droga porodu.” Zaskoczę Cię – mamy aż jedenaście odmian mechanizmów porodowych.

Wolisz pracę z dziećmi lub kobietami starszymi? Po ukończeniu kierunku położnictwo są takie możliwości. Praca na oddziale noworodkowym, klubiku dziecięcym, żłobku lub po prostu na oddziale ginekologicznym czy onkologii ginekologicznej są wyzwaniem dla każdej osoby.

Jesteś ciekawy świata, chciałbyś brać udział w badaniach naukowych lub sam odkrywać i zrewolucjonizować rynek medyczny? Po położnictwie możesz to robić! Wielu z nas realizuje swoje pomysły samodzielnie lub podczas współpracy z zakresu badań medycznych.

A co ze stereotypami? „Mężczyzna jako położny nie może pracować.” To nieprawda, w naszych szeregach mamy wielu położnych, którzy świetnie realizują się podczas pracy na oddziale patologii ciąży, ginekologii czy na intensywnej terapii noworodka.

Szukasz zawodu, który daje samodzielność i możliwość rozwoju? Położnictwo jest dla Ciebie. Jako wykwalifikowani położni i położne możemy prowadzić swoje gabinety z indywidualną praktyką, prowadzić fizjologiczną ciążę czy przyjmować porody domowe.

Być może wolisz spokojną pracę, bo najlepiej czujesz się w dobrze znanym Ci otoczeniu.  To także nasza droga zawodowa. Możemy pracować w strukturach administracyjnych jednostek ochrony zdrowia, ubezpieczeń zdrowotnych czy realizować się w samorządzie.

To tylko kilka aspektów pracy w zawodzie położnej/ położnego.

Jeśli chciałabyś/ chciałbyś uzyskać zawód pewny, przynoszący rozwój, to wybierz się na położnictwo do Collegium Mazovia.

2020_06_08_poloznictwo_I_stopien_tryb_dzienny

 

 

2020_06_08_poloznictwo_I_stopien_tryb_weekendowy

 

 

2020_06_08_poloznictwo_studia_pomostowe