Porozmawiajmy o rynku pracy

17 maja 2017
2017_05_17_stater_rozmaiwamy_o_rynku_pracy
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Rynek pracy podlega ciągłym zmianom. Ale nie każdy wie, że wszyscy powinniśmy zmieniać się razem z nim i dostosowywać do jego potrzeb.

I nie chodzi tylko o kończenie coraz to nowych kierunków studiów czy kursów. Obecnie pracodawcy oprócz dyplomów i świadectw, chcą, aby kandydaci na pracowników wykazali się konkretnymi kompetencjami. Wygląd i treść dokumentów aplikacyjnych też podlega modom i trendom. CV już od dawna nie jest tylko uproszczonym życiorysem. Ponadto rozwój technologiczny daje nam coraz to nowe możliwości. Pracownicy szukają w mediach społecznościowych informacji o przyszłych pracodawcach. Podobnie robią pracodawcy, sprawdzając kandydatów do pracy. Zdawałoby się, że jest to istny „wyścig zbrojeń”. Jak nadążyć za tymi zmianami?

Wszyscy, którzy zadają sobie to pytanie, mogli się tego dowiedzieć, w sobotę 13 maja 2017 roku w Collegium Mazovia, podczas zajęć pt. „Porozmawiajmy o rynku pracy”.

Zajęcia poprowadzili: Piotr Karaś – dyrektor siedleckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Paweł Trojanowski – kierownik Zespołu ds. Regionalnej Polityki Rynku Pracy i EFS oraz Paweł Lewczuk – doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

W trakcie spotkania omówiono sposoby pisania dobrego CV i listu motywacyjnego, prezentowano miejsca gdzie należy szukać wsparcia przy zakładaniu działalności gospodarczej, a także, o czym należy pamiętać przed podjęciem i po zakończeniu pracy za granicą. Wyjaśniono także, kogo szuka pracodawca na siedleckim rynku pracy, jakie są zawody przyszłości oraz jakie umiejętności i kompetencje liczą się najbardziej.

Ponieważ nie były to tylko kolejne zwykłe wykłady, każdy uczestnik mógł zadawać pytania lub dzielić się swoimi doświadczeniami.

Przedstawiciele siedleckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie przygotowali także stoisko informacyjne w holu głównym naszej uczelni gdzie pracownicy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej odpowiadali na pytania oraz rozdawali broszury i ulotki informacyjne dotyczące usług świadczonych przez filię.

Galeria: