Porozumienie w zakresie studenckich praktyk zawodowych

31 lipca 2023
2023_07_31_pec_starter

Miło nam ogłosić, że 28 lipca 2023 roku Akademia Nauk Stosowanych Mazovia podpisała umowę o współpracy partnerskiej z Przedsiębiorstwem Energetycznym w Siedlcach Sp. z o.o w zakresie praktyk zawodowych dla studentów I i II stopnia.

Na mocy niniejszego porozumienia Akademia Nauk Stosowanych Mazovia zobowiązała się w szczególności do:

1. nawiązania współpracy z Zakładem pracy w celu umożliwienia studentom Uczelni odbycie praktyk zawodowych
  2. uznania pracownikom Zakładu pracy, którzy są studentami Uczelni czynności wykonywanych w ramach zatrudnienia na poczet praktyki zawodowej, jeżeli umożliwiły one uzyskanie efektów uczenia się określonych w programie studiów.

W ramach współpracy Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. zobowiązało się m.in. do:

1. podjęcia współpracy z Uczelnią przy tworzeniu oferty programowej, prowadzenia studiów, w tym praktyk zawodowych oraz weryfikowania i oceny posiadanych umiejętności i kompetencji absolwentów Uczelni
  2. sprawowania nadzoru nad studentem odbywającym praktykę oraz zapewnienia warunków niezbędnych do jej realizacji.

Obydwie strony dołożą wszelkich starań, aby wzajemna współpraca owocowała tworzeniem nowoczesnych programów studiów, uwzględniających wzorce międzynarodowe, wyniki monitorowania kariery zawodowej absolwentów oraz wyniki przeprowadzonej analizy zgodności zakładanych efektów uczenia, z potrzebami rynku pracy.