Porozumienie z Instytutem Pielęgniarstwa z Tarnopola

2 sierpnia 2023
2023_08_09_starter_podpisanie_porozumienia
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

W lipcu 2023 r. nasza uczelnia podpisała porozumienie o współpracy z Edukacyjno-Badawczym Instytutem Pielęgniarstwa Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego. Porozumienie podpisane przez rektora TNUM, profesora Mychajła Kordę przekazała dyrektor Instytutu Svitlana Danchak. Ze strony naszej Akademii podpis złożyła rektor dr Bożena Piechowicz.

Podpisane porozumienie zakłada:

– udział we wspólnych projektach naukowych i innowacyjnych w celu rozwiązywania aktualnych problemów w dziedzinie edukacji medycznej i nauki;

– wymianę informacji;

– promowanie rozwoju zawodowego pracowników poprzez szkolenie kadry dydaktycznej;

– wspieranie rozwoju zawodowego studentów.

Podczas wizyty Dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa Svitlana Danchak zapoznała się również ze strukturą i zasadami funkcjonowania Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II.

Podczas spotkań z przedstawicielami naszej Akademii i szpitala omówione zostało najnowsze podejście do edukacji pielęgniarskiej i opieki nad pacjentem. Strony wymieniły się także doświadczeniami i pomysłami, które pomogły zidentyfikować wspólne interesy i wskazać obiecujące obszary dalszej współpracy.

W wyniku porozumienia studenci Instytutu Pielęgniarstwa TNMU będą mieli możliwość odbycia zajęć w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych naszej uczelni oraz wizyt w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II.