Relacja z wizyty studyjnej w Grudziądzu

11 grudnia 2023
2023_12_07_starter_wizyta_studyjna

W dniach 23-25 listopada 2023 r. studenci naszej Uczelni brali udział w wyjeździe studyjnym zrealizowanym w ramach projektu  ,, Program rozwojowy studentów i absolwentów kierunku położnictwo w Collegium Mazovia”.

Wizyta miała miejsce w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu – jednym z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce.

Dla studentów naszej Uczelni była to już kolejna wizyta w tym Szpitalu. W listopadowym wyjeździe uczestniczyło 15 studentów kierunku Położnictwo. Podczas wizyty przedstawiono im strukturę i sposób funkcjonowania Grudziądzkiego Szpitala. Mogli oni przyjrzeć się z bliska codziennej pracy personelu.

W ciągu 3 dni, studenci szczegółowo poznali m.in.:

• Oddział chirurgii onkologicznej z nastawieniem na biopsje mammotomiczne piersi, zabiegi chirurgiczne w onkologii ginekologicznej itp.
  • Oddział chirurgii traumatologii i urologii dziecięcej ze szczególnym nastawieniem na wykrywanie i leczenie wad wrodzonych, wad układu moczowego oraz oparzeń u dzieci.
  • Oddział pediatrii, gastroenterologii, kardiologii, neurologii, endokrynologii i diabetologii u dzieci.
  • Oddział położniczo-ginekologiczny z nastawieniem na opiekę uroginekologiczną i leczenie niepłodności. Na oddziale położniczo-ginekologicznym leczą się i rodzą pacjentki z pobliskiego Zakładu Karnego dla kobiet. Poruszają się one często w asyście funkcjonariuszy służby więziennej.

Podczas wyjazdu studyjnego każda studentka położnictwa miała możliwość zapoznania się z wysoko wyspecjalizowanymi procedurami oraz poszerzenia swojej wiedzy.