Relacja z XIII Sokołowskich Targów „Szarada”

14 marca 2024

14 marca 2024 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim odbyła się XIII edycja Sokołowskich Targów Pracy, Edukacji i Kariery „Szarada”. Jest to coroczne wydarzenie, które służy informowaniu i promowaniu szkolnictwa wyższego, doradztwa zawodowego dla młodzieży tuż przed podejmowaniem kluczowych decyzji edukacyjnych.

Targi cieszyły się doskonałą organizacją oraz dobrze zaplanowanym terminem, umożliwiającym młodym ludziom świadome wybory w zakresie dalszej ścieżki kształcenia. Decyzje podejmowane na poziomie szkoły średniej często wyznaczają dalszą drogę edukacyjną, dlatego też udział w takim wydarzeniu jest niezwykle cenny.

W tegorocznej edycji wzięły udział uczelnie wyższe, szkoły policealne, instytucje związane z rynkiem pracy, służby mundurowe oraz inne lokalne firmy promujące swoje produkty.

Stoiska informacyjno-promocyjne prezentowały bogatą ofertę umożliwiającą zgłębienie wiedzy na temat różnorodnych instytucji.

Jednym z wystawców była również Akademia Nauk Stosowanych Mazovia, której pracownicy służyli wsparciem oraz udzielali odpowiedzi na pytania zainteresowanych uczniów. Rozdawane ulotki zawierały aktualną ofertę, pozwalającą na lepsze zrozumienie możliwości rozwoju edukacyjnego i zawodowego.

Dużą popularnością cieszyła się nasza maskotka Wiewiórka „Grażyna”, a także pomiary ciśnienia krwi oraz poziomu saturacji wykonywane przez studentów naszej uczelni.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.