Relacja z XXV Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach

30 października 2023
2023_10_29_starter_festwial

21 października w murach naszej szkoły odbył się ostatni dzień XXV edycji Festiwalu Nauki i Sztuki.

Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji z dyskusją, podczas której debatowano na temat: „Życie ludzi w rękach rządzących – Czy państwo powinno zapewniać pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej lub zagrożonych wykluczeniem społecznym?”. Prelegentami byli: dr Andrzej Pietrych, dr Elżbieta Ambrożej, mgr Małgorzata Krawiecka oraz dr Agnieszka Hawrylewicz-Łuka.

Następnie dr inż. Paweł Woliński, dr inż. Bartosz Gawron wraz z trójką absolwentów (Piotr Paczuski, Mariusz Sasim oraz Seweryn Charczuk) Akademii Nauk Stosowanych Mazovia przedstawili wykład z dyskusją na temat: „Wpływ rodzaju i jakości materiałów budowlanych na zdrowie i życie człowieka.” Wykład ten został poszerzony o wystąpienie Pana Piotra Jarszewskiego z firmy „war-REMEDIUM”.

Festiwal zakończyła prelekcja pt. „Rola położnej w opiece nad kobietą niepełnosprawną”, której autorką była dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska.

Za organizację tego wyjątkowego dnia odpowiadali: Uniwersytet w Siedlcach, Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach oraz Akademia Nauk Stosowanych Mazovia.

Foto: