Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny: Wspólna Modlitwa i Pamięć

1 listopada 2023
2023_10_30_swieto_wszyst_swietych1
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Święto Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych to wyjątkowe dni, w których wspominamy tych, którzy odeszli od nas. To chwile zadumy, refleksji i modlitwy, w których pamiętamy o naszych bliskich, przyjaciołach oraz znanych nam osobach, które odeszły, pozostawiając niezatarte ślady w historii. To również czas, aby docenić piękno życia i skupić się na wartościach, które naprawdę się liczą.

W Kościele Katolickim Święto Wszystkich Świętych stanowi czas pełen radości i wdzięczności za obecność Świętych i Błogosławionych w naszym życiu. Dziękujemy za ich wstawiennictwo przed Bogiem w trudnych chwilach. To okazja do celebracji pomocy, jaką otrzymujemy od tych, którzy zostali uznani za świętych przez Kościół, a także do wdzięczności za tych, których świętość doświadczamy w naszym codziennym życiu. Czcimy ich pamięć i wewnętrznie odczuwamy, że ich życie nie było daremne, ale prowadziło ich do najwyższego zaszczytu – przebywania w gronie świętych.

Natomiast 2 listopada, czyli w Święto Zmarłych lub Dzień Zaduszny wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli. To czas, kiedy składamy modlitwy za dusze naszych zmarłych i ofiarowujemy nasze modlitwy w intencji tych, którzy przebywają w czyśćcu, oczekując na pełne zbawienie. Udajemy się na cmentarze, by odwiedzić groby naszych bliskich i zapalić znicze.

W Akademii Nauk Stosowanych Mazovia skupiamy się na duchowej refleksji i przypominamy sobie, że życie i edukacja są darem, którym warto się dzielić z innymi. To okazja do docenienia naszej społeczności akademickiej i jej różnorodności. Rozumiemy, że każdy z nas niesie ze sobą bogactwo doświadczeń, wiedzy i pasji. Pamiętamy naszych zmarłych przyjaciół, nauczycieli i bliskich. Wszystkich tych, którzy wpłynęli na nasze życie i pomogli kształtować naszą edukacyjną drogę.

Życzymy Wam wszystkim spokoju i refleksji w tych szczególnych dniach.