Warsztaty dla uczestników Akademii Przyszłości

10 lutego 2023
Projekt bez tytułu (4)

W ubiegłą sobotę na naszej uczelni gościliśmy uczestników oraz wolontariuszy Akademii Przyszłości.

Akademia Przyszłości to inicjatywa podjęta przez Stowarzyszenie WIOSNA, które jest również inicjatorem szeroko znanej „Szlachetnej Paczki”. Działania podjęte w Akademii mają pomóc dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. Poprzez cotygodniowe zajęcia z indywidualnym tutorem – wolontariuszem kształtowane jest ich poczucie własnej wartości i rozwijane mocne strony.

Jak możemy przeczytać na stronie dedykowanej Akademii Przyszłości jej celem jest, „by dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności i z podniesioną głową patrzyły w przyszłość oraz realizowały swój potencjał, marzenia i aspiracje.”

Nasza Uczelnia włączyła się we współpracę z grupą wolontariuszy, którą zapoczątkował Pan Robert Boguszewski nasz student na kierunku Finanse i Rachunkowość. W ramach tej współpracy psychoterapeutka, wykładowca Pani mgr Anna Laszuk-Laskowska przeprowadziła z chętnymi uczestnikami i wolontariuszami warsztaty psychologiczne o tym jak radzić sobie z emocjami.

Bardzo cieszymy się, że nasza Akademia Nauk Stosowanych Mazovia uczestniczy i wspomaga tego rodzaju wydarzenia.