Warsztaty dla uczestników Akademii Przyszłości

10 lutego 2023
Projekt bez tytułu (4)

W ubiegłą sobotę na naszej uczelni gościliśmy uczestników oraz wolontariuszy Akademii Przyszłości.

Akademia PrzyszÅ‚oÅ›ci to inicjatywa podjÄ™ta przez Stowarzyszenie WIOSNA, które jest również inicjatorem szeroko znanej „Szlachetnej Paczki”. DziaÅ‚ania podjÄ™te w Akademii majÄ… pomóc dzieciom, które w siebie nie wierzÄ…, majÄ… niskÄ… samoocenÄ™. Poprzez cotygodniowe zajÄ™cia z indywidualnym tutorem – wolontariuszem ksztaÅ‚towane jest ich poczucie wÅ‚asnej wartoÅ›ci i rozwijane mocne strony.

Jak możemy przeczytać na stronie dedykowanej Akademii PrzyszÅ‚oÅ›ci jej celem jest, „by dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudnoÅ›ci i z podniesionÄ… gÅ‚owÄ… patrzyÅ‚y w przyszÅ‚ość oraz realizowaÅ‚y swój potencjaÅ‚, marzenia i aspiracje.”

Nasza Uczelnia włączyła się we współpracę z grupą wolontariuszy, którą zapoczątkował Pan Robert Boguszewski nasz student na kierunku Finanse i Rachunkowość. W ramach tej współpracy psychoterapeutka, wykładowca Pani mgr Anna Laszuk-Laskowska przeprowadziła z chętnymi uczestnikami i wolontariuszami warsztaty psychologiczne o tym jak radzić sobie z emocjami.

Bardzo cieszymy się, że nasza Akademia Nauk Stosowanych Mazovia uczestniczy i wspomaga tego rodzaju wydarzenia.