Wykładowca Collegium Mazovia na Warszawskich Dniach Promocji Zdrowia

12 maja 2022
2022_05_13_stater_wydarzenie_wykladowca

W dniach 12 – 13 maja odbywa się VII edycja Warszawskich Dni Promocji Zdrowia . Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji jest: ,,Styl życia kobiet w ciąży”.

Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Zdrowia Publicznego – Sekcja Promocji Zdrowia przy wsparciu Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani.

Wydarzenie ma na celu omówienie wpływu pandemii SARS-CoV-2 na nasze zdrowie. Składa się z cyklu paneli eksperckich, w których biorą udział specjaliści z szerokiego zakresu ochrony zdrowia. Konferencja została podzielona na dwa dni. W pierwszym dniu wypowiedzą się eksperci z dziedziny zdrowia fizycznego, zdrowia psychicznego, farmakoterapii, a także decydenci i przedstawiciele mediów m.in.  przedstawicielka Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej dr Patrycja Soszyńska – Zielińska., prof. dr hab. Dorota Szostak-Węgierek (Zakład Dietetyki Klinicznej, Warszawski Uniwersytet Medyczny), dr Adrianna Sobol (Zakład Profilaktyki Onkologicznej, Warszawski Uniwersytet Medyczny), mgr Małgorzata Perl (Perła-PRO – Centrum Medycyny Stylu Życia), dr Małgorzata Stefaniak (Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej, Warszawski Uniwersytet Medyczny), dr Agnieszka Piechal (Katedra i Zakład Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej, Warszawski Uniwersytet Medyczny), lek. dent. Karolina Spodzieja (Zakład Stomatologii Dziecięcej, Warszawski Uniwersytet Medyczny).

Pani dr Patrycja Soszyńska – Zielińska wygłosi prelekcję na temat “Hidradenitis suppurativa w praktyce położnej”.

Eksperci pochylą się nad tematami dotyczącymi  prawidłowej diety, suplementacji, aktywności fizycznej, kondycji psychicznej, badaniach, bezpieczeństwie leków, higieny jamy ustnej, czy działaniach niepożądanych leków u kobiet w ciąży.

Z kolei drugi dzień poświęcony jest sesjom studenckim.