XXV Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach

16 października 2023
2023_10_11_starter_festiwal_nauki_i_sztuki

W dniach 19-21 października 2023 roku odbędzie się XXV Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach.

Historia festiwalu sięga 1999 roku, kiedy to odbyła się jego pierwsza edycja. Organizatorami wydarzenia jest Uniwersytet w Siedlcach, Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach oraz Akademia Nauk Stosowanych Mazovia. Partnerzy to: Festiwal Nauki w Warszawie, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach, Naiadcoin, Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie” w Siedlcach, II Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach, Nadleśnictwo Siedlce – Lasy Państwowe, Uczelniany Ośrodek Kultury Uniwersytetu w Siedlcach, Instytut Kultury Regionalnej i Badań Literackich im. Franciszka Karpińskiego, ADN Instytut.

W tegorocznej edycji Festiwalu Akademia Nauk Stosowanych Mazovia zorganizuje wykłady w swojej siedzibie przy ul. Sokołowskiej 161, Budynek A. Odbędą się one w sobotę, 21.10.2023 r. w sali A3-014. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się poniżej:

godz. 11.35 – 13.10
Wykład z dyskusją, debatą pt. „Życie ludzi w rękach rządzących – Czy państwo powinno zapewniać pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej lub zagrożonych wykluczeniem społecznym?”
Prowadzący: dr Andrzej Pietrych, dr Elżbieta Ambrożej, mgr Małgorzata Krawiecka, dr Agnieszka Hawrylewicz-Łuka.

godz. 13.15 – 14.25
Wykład z dyskusją pt. „Wpływ rodzaju i jakości materiałów budowlanych na zdrowie i życie człowieka.”
Prowadzący: dr inż. Paweł Woliński, dr inż. Bartosz Gawron, 2 studentów Akademii Nauk Stosowanych Mazovia.

godz. 14.30 – 15.00
Wykład pt. „Rola położnej w opiece nad kobietą niepełnosprawną.”
Prowadząca: dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska.

Więcej szczegółów dotyczących festiwalu znajduje się na stronie internetowej: FESTIWAL.uws.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!