Zapraszamy na II Międzynarodową Konferencję Naukową (on-line).

22 czerwca 2023
2023_06_07_starter_konferencja

26 października 2023 r. odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „PIELĘGNIARSTWO W OBLICZU KONFLIKTÓW I KATASTROF” Zapraszamy do uczestnictwa!

Głównym celem II Międzynarodowej Konferencji Naukowej jest wymiana wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk medycznych wdrażanych w sytuacji konfliktów i katastrof, z uwzględnieniem problemów, dylematów etycznych, skutków zdrowotnych oraz ich wpływu na personel medyczny. Ważnym tematem będzie także doskonalenie kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie zarządzania kryzysowego, udzielania pomocy medycznej i opieki osobom z niepełnosprawnością i poszkodowanym oraz wspieranie interdyscyplinarnej współpracy w tym obszarze.

Organizatorami konferencji są:

• Akademia Nauk Stosowanych Mazovia, Siedlce, Polska
  • Narodowy Uniwersytet Medyczny w Tarnopolu im. I.Ja Horbaczewskiego,
  • Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, Tarnopol, Ukraina
  • Uniwersytet MacEwan, Edmonton, Kanada
  • Ukraińskie Centrum Zasobów i Rozwoju, Edmonton, Kanada

Komitet naukowy:

• dr Bożena Piechowicz – Rektor Akademiі Nauk Stosowanych Mazovia, m. Siedlce, Polska.
  • dr n. med. Ewa Czeczelewska — doktor nauk medycznych, profesor uczelni, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych Mazovia, m. Siedlce, Polska.
  • mgr Aneta Dmowska-Pycka — magister pielęgniarstwa, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych Mazovia, m. Siedlce, Polska.
  • dr n. o zdr. Patrycja Soszyńska-Zielińska — doktor nauk o zdrowiu w specjalności położnictwo, Kierownik Katedry Pielęgniarstwa i Położnictwa Akademii Nauk Stosowanych Mazovia, m. Siedlce, Polska
  • prof. Mykhailo Korda — Członek korespondent Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, Zasłużony Pracownik Nauki i Technologii Ukrainy, Doktor Nauk Medycznych, Profesor, Rektor Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu im. I.Ja Horbaczewskiego, Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, m. Tarnopol, Ukraina.
  • dr n. med. Svitlana Danchak  doktor nauk medycznych, profesor habilitowany, Dyrektor Dydaktyczno-Naukowego Instytutu Pielęgniarstwa, Narodowy Uniwersytet Medyczny w Tarnopolu im. I.Ja Horbaczewskiego, Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, m. Tarnopol, Ukraina.
  • dr Elizabeth Burgess-Pinto  kierownik Katedry Międzynarodowych Studiów Zdrowotnych na Uniwersytecie McEwan, Profesor na Wydziale Pielęgniarstwa MacEwan University, m. Edmonton, Canada.
  • dr Larisa Hayduk  Dyrektor Ukraińskiego Centrum Zasobów i Rozwoju, Uniwersytet MacEwan, m. Edmonton, Kanada.

Komitet organizacyjny:

• mgr Tetyana Andrukhiv Pełnomocnik rektora ds. cudzoziemców, Akademia Nauk Stosowanych Mazovia, Siedlce, Polska.
  • dr n. med. Liudmyla Mazur Zastępca Dyrektora Instytutu Pielęgniarstwa; Narodowy Uniwersytet Medyczny w Tarnopolu im. I.Ja Horbaczewskiego, Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, Tarnopol, Ukraina.
  • mgr Polina Budyanska Asystent administracyjny Ukraińskiego Centrum Zasobów i Rozwoju, Uniwersytet MacEwan, m. Edmonton, Kanada.

Główne tematy konferencji:

• Pielęgniarstwo wobec migrantów, grup marginalizowanych i osób z niepełnosprawnością.
  • Dylematy etyczne.
  • Skutki zdrowotne konfliktów i katastrof – wpływ na personel medyczny.

Konferencja: bezpłatna

Forma: on-line na platformie MS Teams (każdy uczestnik otrzyma na adres e-mail link do konferencji)

Język konferencji: polski, ukraiński, angielski

Dodatkowe informacje oraz rejestracja dostępne są na stronie:

Serdecznie zapraszamy !!!